piłka nożna / IV liga jancis - 12.10.2018 11:08
Klasyfikacja strzelców po 10. kolejkach IV Ligi
autor: PszczółekKlasyfikacja strzelców po 10. kolejkach IV Ligi

9 - Artur Blasius (Morzycko Moryń), Sebastian Inczewski (Kluczevia Stargard), Mykyta Vovchenko (Chemik Police),
8 - Mateusz Myśliński (Leśnik Manowo),
7 - Jarosław Kiernicki (Sparta Węgorzyno),
6 - Szymon Kapelusz (Chemik Police),
autor: ks pogońKolejny zdobyty punkt zapisali na swoim koncie w IV-to ligowej tabeli seniorzy połczyńskiej Pogoni. W meczu 10. kolejki zremisowali na własnym boisku z Leśnikiem Manowo - 2:2, mimo iż do 50. minuty to goście prowadzili dwoma bramkami.
Spotkanie rozpoczęło się pechowo dla zawodników z Manowa. W 18. minucie Damian Więckowski sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Igora Walczaka, za co obejrzał bezpośrednią czerwoną kartą. Mimo, iż goście grali przez większość meczu w osłabieniu zdołali zdobyć dwie bramki ze stałych fragmentów gry. Przed przerwą w okolicy pola karnego faulowany był Łukasz Jastrzębski, do piłki ustawionej na 18 metrze podszedł Paweł Rakowski, który strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Wojciechowi Ostrowskiemu. Do szatni 'Leśnicy' schodzili prowadząc jedną bramką.

piłka nożna / IV liga pszczolek - 23.09.2018 15:56
Trzecia wygrana z rzędu Gryfa
autor: PszczółekKamieński Gryf w pierwszych meczach sezonu nie prezentował się dobrze. Teraz jednak z meczu na mecz gra co raz lepiej. Przed tygodniem kamienienie po raz pierwszy wrócili z tarczą z wyjazdowego starcia a wczoraj (22.09) na własnym boisku potwierdzili, że trudne chwilę mają już za sobą. Wygrywając na własnym boisku 4:0 nad silną Polski Cukier Kluczevią Stargard odnieśli bowiem trzecią victorię z rzędu.

Wbrew temu co pokazuje końcowy wynik zwycięstwo to nie przyszło łatwo. Można powiedzieć, że rodziło się bólach a w pierwszych minutach to goście ze Stargardu byli konkretniejsi w swoich poczynaniach. Zdobyli nawet gola, ale w momencie podania jeden z ich zawodników znajdował się na pozycji spalonej. Później jednak mieli spore problemy z koncentracją w formacji defensywnej.
piłka nożna / IV liga maggi - 20.09.2018 09:04
Podsumowanie awansów ZZPN
autor: Magdalena Grzeszkowiak /maggi/W ubiegły piątek w hotelu Dobosz w Policach odbyło się podsumowanie sezonu piłkarskiego 2017/18 w Zachodniopomorskim Związku Piłki Nożnej. Nagrody za awans do wyższych lig otrzymało blisko 40 klubów.

W tym swoistym spotkaniu zwycięzców wzięli udział przedstawiciele blisko 40 klubów. Podczas spotkania zostali nagrodzeni również mistrzowie Polski do lat 15, czyli kadra ZZPN, która okazała się najlepsza w turnieju o Puchar Kazimierza Deyny oraz zwycięzców turnieju o Puchar Tymbarku w kategorii chłopców do lat 12, UKS SP 7 Koszalin, na co dzień trenujących w Bałtyku Koszalin.

- Dziękuję, że przyjęliście nasze zaproszenie. Kilka tygodni temu świętowaliście awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Teraz przyszła pora na odebranie nagród. Skończyliśmy z przyznawaniem pucharów za awans do wyższych lig. W uznaniu za awans, zamiast statuetek, dużo korzystniejsze dla wszystkich będzie ufundowanie nagród w postaci sprzętu sportowego - podkreślał prezes ZZPN Jan Bednarek.