piłka nożna / IV liga
piłka nożna / IV liga Snajper19 - 28.10.2014 11:30
Koncertowa gra biało-zielonych, Odra gromi Dąb
autor: Z. WudzińskaOdra Chojna pokonała Dąb Dębno aż 5:2. Mecz został rozegrany w ramach 11 kolejki IV ligi piłki nożnej.

Pomimo nie sprzyjającej pogody, na Stadion Miejski przybyło bardzo dużo kibiców, wśród nich grupa fanów z Dębna. Na trybunach można było oglądać bardzo miły obraz, fani obu drużyn siedzieli razem. Od początku biało - zieloni przystąpili do ataku. Ku radości miejscowych kibiców Odra zdobywa pierwszego gola już w 6. minucie, jego autorem jest Marcin Borczyński. Po tej bramce gospodarze zaczęli panować na boisku w każdym elemencie gry, zszokowani wynikiem goście nie potrafili stworzyć żadnej składnej akcji a rozpędzona Odra w 11. minucie wychodzi na dwu bramkowe prowadzenie, wynik podwyższa Krystian Zielas.
piłka nożna / IV liga KelvinCors - 27.10.2014 20:31
Skuteczna Arkonia wywozi punkty z Goleniowa
autor: Wojciech PieczyńskiIna Goleniów przegrała na własnym stadionie z Arkonią Szczecin aż 0:3 po bramkach Tomasza Miksy, Macieja Praszczyka oraz Szymona Górskiego. Goście zagrali mądrze i przede wszystkim skutecznie, Ina zaś ma za sobą jeden ze słabszych meczów w tym sezonie. Pierwszą połowę lepiej zaczęli goście. W 10 minucie po centrze z rzutu rożnego blisko pokonania Krawczyka był Masłowski, jednak jego uderzenie głową minęło nieznacznie bramkę Iny. W 12 minucie jednak drugiej okazji Arkonia już nie zmarnowała. Dobre prostopadłe podanie otrzymał Miksa i w sytuacji sam na sam z Krawczykiem nie dał szans goleniowskiemu bramkarzowi.
piłka nożna / IV liga Yarpen - 26.10.2014 08:16
Porażka Energetyka z liderem
W zimną sobotę zebrani na stadionie w Gryfinie nieliczni kibice miejscowego Energetyka po meczu mieli minorowe miny. Ich klub zaliczył kolejną, już siódmą porażkę w tym sezonie i coraz bardziej pogrąża się na dnie ligowej tabeli. Tym razem pogromcą okazał się lider ze Skolwina - Świt, który rozprawił się z Energią 4:0.
Już od początku spotkania zapowiadało się na gładkie zwycięstwo gości. Ich akcje były bardziej przemyślane, oddawali więcej strzałów i lepiej bronili. Gracze z Gryfina mieli wiele problemów z dostaniem się pod bramkę przeciwnika, a momentami nawet z wyjściem z własnej połowy, razili niedokładnością, a w szeregach obronnych panował istny chaos.
piłka nożna / IV liga krab - 24.10.2014 16:19
Ligowiec inspiracją pracy magisterskiej
autor: internetKto by się spodziewał? Po 8 latach funkcjonowania portalu, Ligowiec.net stał się elementem pracy magisterskiej.
Co ciekawe na ten krok nie zdecydował się żaden administrator, co byłyby dość logiczne i naturalne, a zwykły użytkownik portalu. Tytuł pracy: „Gamifikacja dziennikarstwa obywatelskiego”. - Wybrałem Ligowca, ponieważ jest on dla mnie pewnym fenomenem, jeśli chodzi o dziennikarstwo obywatelskie. W pracy magisterskiej chciałem połączyć dwie pasje - sport i gry komputerowe. Może nie jest to łatwe, ale pomyślałem, że warto spróbować. Od dzieciaka moje życie kręciło się wokół dwóch rzeczy - albo grałem w piłkę z kolegami z podwórka, albo grałem na konsoli - mówi Michał Bartnicki, student V roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Aby marzenia o tytule magistra się spełniły potrzebna jest tylko mała pomoc. Wystarczy wypełnić krótką ANKIETĘ, która jest całkowicie anonimowa.
piłka nożna / IV liga KelvinCors - 24.10.2014 11:05
Wrócić na zwycięską ścieżkę
autor: Wojciech PieczyńskiTakie zadanie przed sobotnim spotkaniem na własnym stadionie z Arkonią Szczecin stawiają sobie piłkarze Iny Goleniów.

Po ostatniej porażce w Dębnie goleniowianie nie stracili kontaktu z pierwszą trójką i po tej kolejce, w przypadku straty punktów przez Osadnika, który gra ciężki mecz z Sarmatą w Dobrej, mogą dostać się na upragnione podium w ligowej tabeli. Dla Arkonii będzie to z kolei mecz, którego stawką jest ucieczka z dolnych rejonów tabeli.
piłka nożna / IV liga krab - 24.10.2014 11:01
Darmowe wejściówki na Polska - Niemcy
autor: chaseWe wtorek, 18 listopada, o godz. 17 reprezentacja Polski do lat 20 rozegra na stadionie przy ul. Twardowskiego spotkanie z Niemcami. Mecz odbędzie się w ramach Turnieju Czterech Narodów.
Wejście na stadion będzie bezpłatne, ale obowiązywać będą wejściówki. - Zamierzamy rozdać 10 tysięcy bezpłatnych wejściówek - zapowiada Jan Bednarek, prezes ZZPN. Jak stać się jej właścicielem? Wystarczy wysłać zamówienie na adres biuro@zzpn.pl. W tytule maila należy wpisać 'Polska - Niemcy U 20', a w treści liczbę zamawianych biletów oraz imię i nazwisko osób, które skorzystają z wejściówki.
relacja fotki komentarze
18-11 17:00  Polska U20 - Niemcy U20 2 0 8
piłka nożna / IV liga szlemiel - 23.10.2014 19:44
Bezkompromisowy Sarmata vs. niepokonany Osadnik
W taki oto sposób kibice z Dobrej zapowiadają sobotnie spotkanie siódmej drużyny z trzecim zespołem IV Ligi Zachodniopomorskiej.

Sarmata w tym sezonie wygrał pięć meczów, z czego cztery u siebie, i tyle samo przegrała, chociaż aż sześciokrotnie ich spotkaniach kończyły się różnicą jednego gola. Natomiast Osadnik sześć razy remisował i odniósł cztery zwycięstwa, będąc w tegorocznych rozgrywkach jedyną drużyną bez porażki. Kluby kibica obydwu zespołów darzą się wzajemną sympatią, ale na murawie z całą pewnością walki o każdy metr boiska nie zabraknie.
piłka nożna / IV liga skryba1213 - 23.10.2014 07:30