piłka nożna / III liga royal447 - 05.07.2015 23:31
Szałek w Koszalinie
autor: Bałtyk Gdynia Wychowanek KP Police, Michał Szałek wrócił do naszego województwa. 27-latek wzmocnił defensywę Gwardii Koszalin. Rosły defensor wiosnę spędził w barwach innego trzecioligowca grupy pomorsko-zachodniopomorskiej, Bałtyku Gdynia (15 spotkań, 14 w pełnym wymiarze czasowym). Wcześniej Michał Szałek był zawodnikiem Chrobrego Głogów (38 występów przez 1,5 sezonu).
piłka nożna / III liga pszczolek - 04.07.2015 22:09
Zmiany w rozgrywkach piłkarskich
Ledwo zakończył się sezon piłkarski 2014/2015 a czas już pomyśleć o kolejnym. Niektóre kluby rozpoczęły przygotowania, kompletują składy. My zajmiemy się czymś innym, mianowicie zmianami jakie nadejdą.
Największe z nich nastąpią w sezonie 2016/2017 w III lidze. Nastąpi powrót do ligi czterech województw, tj. Kujawsko-Pomorskiego, Wielkopolskiego, Pomorskiego i Zachodniopomorskiego. Co to oznacza w nadchodzącym sezonie? A to, że drużyny z miejsc 7-16 na pewno opuszczą trzecioligowy front. Bezpieczna nie będzie także szósta pozycja, ale w sumie także i inne. Jak zwykle bowiem ilość drużyn, która się utrzyma zależy od zespołów, które spadną z drugiej ligi. Co ważne także od wyniku baraży, w których zagra zwycięzca III ligi Bałtyckiej.
W drugiej lidze ze wspomnianych wyżej województw mamy trzech przedstawicieli i Jeśli przeanalizujemy wariat pesymistyczny to może okazać się, że w trzeciej lidze pozostaną tylko... dwie drużyny.
piłka nożna / III liga royal447 - 04.07.2015 16:01
Gwardia przegrywa w upale
Gwardia Koszalin rozegrała swój pierwszy letni sparing. W Gdyni koszalinianie ulegli miejscowej Arce 2:0 (0:0). Mimo upału, mecz toczony był w dość szybkim tempie. Przewaga należała do gdynian, którzy pokazali, że grają dwie ligi wyżej. Arka mogła i powinna prowadzić już do przerwy, lecz dobrze w bramce Gwardii prezentował się Andrzej Budnik. Podopieczni Grzegorza Nicińskiego ustalili wynik meczu tuż pop przerwie. W 49. minucie płaskim strzałem bramkarza Gwardii pokonał Sebastian Szerszeń, a cztery minuty później bramkę głową zdobył Rafał Siemaszko.
piłka nożna / III liga Kimono - 01.07.2015 13:21
Widzew bez licencji na II ligę
Z dniem 1 lipca 2015 zakończyła się licencyjna farsa i przymykanie oka na problemy Widzewa Łódź. Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN nie przyznała Widzewowi Łodź licencji na grę w drugiej lidze - informuje 'Sport.pl' a za nim inne portale.

Miejsce łódzkiego klubu w II lidze zajmie Kotwica Kołobrzeg. Oznacza to, że w III lidze pozostaje Bałtyk Koszalin, w czwartej Iskra Białogard a w Koszalińskiej Klasie Okręgowej Wielim Szczecinek. Co ciekawe z rozgrywek tej KKO najprawdopodobniej wycofuje się także Zryw Kretomino, co oznacza pozostanie na tym poziomie rozgrywek Olimpa Złocieniec a w Regionalnych okręgówkach spadku unikają: Kolejarz Wierzchowo i Bajgiel Będzino.
piłka nożna / III liga piotrm - 20.06.2015 15:13
GKS Leśnik Manowo - porównanie osiągnięć trenerów
autor: bezimennyW minionym sezonie 2014/2015 drużynę z Manowa prowadziło dwóch trenerów: w rundzie jesiennej Tomasz Chrupałła, a w rundzie wiosennej Wojciech Megier (na zdj.). Pierwszy z nich w przerwie pomiędzy rundami został zwolniony ze względu na bardzo słabe wyniki osiągane przez drużynę. W jego miejsce zarząd klubu zatrudnił nowego trenera, który budował drużynę na rundę wiosenną.
piłka nożna / III liga piotrm - 20.06.2015 15:06
Podsumowanie dwóch sezonów GKSu Leśnik Manowo w III lidze
autor: kacperskyDwa sezony trwała przygoda drużyny z Manowa z III-ligowymi boiskami. Przez te dwa sezony piłkarze GKSu Leśnik na tym poziomie rozgrywkowym rozegrali sześćdziesiąt spotkań o ligowe punkty. Szesnaście z nich zakończyło się zwycięstwem manowian, czternaście podziałem punktów, a w trzydziestu zawodnicy z Manowa musieli uznać wyższość swoich rywali. Piłkarze z Manowa strzelili w tych meczach sześćdziesiąt siedem bramek, a stracili dziewięćdziesiąt sześć.
piłka nożna / III liga piotrm - 20.06.2015 15:00
Podsumowanie sezonu 2014/2015 w wykonaniu GKS Leśnik Manowo
Za nami sezon 2014/2015, w którym drużyna GKSu Leśnik Manowo swoje mecze rozgrywała na poziomie III ligowym. W minionym już sezonie drużyna z Manowa była prowadzona przez dwóch trenerów: w rundzie jesiennej przez Tomasza Chrupałłę, a w rundzie jesiennej przez Wojciecha Megiera. Drużyna z Manowa w całym sezonie rozegrała trzydzieści meczów, z których tylko sześć wygrała, pięć zremisowała i aż dziewiętnaście przegrała. Manowianie strzelili w tych spotkaniach dwadzieścia osiem bramek, a stracilipięćdziesiąt siedem.
piłka nożna / III liga krab - 17.06.2015 16:00
Losowanie Pucharu Polski
Odbyło się losowanie rundy wstępnej szczebla centralnego Pucharu Polski. Spotkania mają się odbyć 18-19 lipca.
Najciekawiej zapowiada się starcie Gwardii Koszalin, która wylosowała Błękitnych Stargard. Kotwica Kołobrzeg zmierzy się ze zwycięzcą lubuskiego pucharu. Co ciekawe, mimo, że Flota Świnoujście wycofała się z rozgrywek I ligi, a klub jest na etapie likwidacji - to zespół został uwzględniony w pucharowym losowaniu. Wyspiarze mają zagrać z Rodło Kwidzyn.