piłka nożna / III liga Swit1952 - 26.06.2017 10:33
Świtowcy trzonem reprezentacji UEFA Regions Cup
autor: Adam PilarczykAż ośmiu zawodników skolwińskiego Świtu powołali trenerzy Paweł Ozga oraz Łukasz Korszański na finałowy turniej UEFA Regions CUP, który zostanie rozegrany w dniach 26-30 lipca w Niepołomicach.

Świtowcy stanowią niemal połowę kadry Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, która będzie walczyć o miano najlepszej drużyny w kraju oraz przepustkę na europejskie finały rozgrywek. Wśród powołanych znaleźli się: Paweł Odlanicki, Maciej Wyganowski, Grzegorz i Oskar Szczepanik, Adam Ładziak, Patryk Ortel, Paweł Krawiec (na zdjęciu) oraz Kamil Walków. Warto również wspomnieć, że kolejne dwa miejsca przypadły w udziale byłym zawodnikom Dumy Skolwina, napastnikowi Konradowi Prawuckiemu oraz bramkarzowi Maksymilianowi Witkowskiemu.
piłka nożna / III liga Kawaler - 26.06.2017 08:04
Gwardia... Kołobrzeg?
autor: PszczółekJak informuje portal Miasto Kołobrzeg trwają rozmowy pomiędzy Koszalinem a Kołobrzegiem w sprawie możliwości rozgrywania meczy przez drugoligową Gwardię Koszalin na Stadionie im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu.

Koszaliński stadion w tej chwili nie spełnia warunków rozgrywania w spotkań w II lidze, dlatego Gwardia nie otrzymała licencji. Klub z Koszalina nie poddaję się i stara się o uzyskanie licencji poprzez ratowanie się stadionem w Kołobrzegu. To plan rezerwowy, na wypadek, gdyby złożone od decyzji PZPN odwołanie nie zadziałało, a wykonane poprawki na stadionie koszalińskim okazały się niewystarczające. Miasto Kołobrzeg nie mówi 'nie' rozgrywkom koszalinian na kołobrzeskim stadionie, natomiast mecze na nim ma również rozgrywać trzecioligowa Kotwica Kołobrzeg.

piłka nożna / III liga pszczolek - 21.06.2017 21:12
Działacze spotkali się władzami miasta
Dzisiaj (21.06) w Urzędzie Miejskim w Koszalinie odbyło się spotkanie działaczy miejscowej Gwardii z prezydentem Koszalina - Piotrem Jedlińskim, zastępcą prezydenta miasta - Przemysławem Krzyżanowskim. W części oficjalnej spotkania uczestniczył również kapitan zespołu - Daniel Wojciechowski. Celem spotkania było wypracowanie wspólnego frontu na rzecz uzyskania przez Gwardię licencji na grę w drugiej lidze.

Przypomnijmy, że we wtorek za naruszenie wielu kryteriów licencyjnych i brak odpowiedniego stadionu, komisja licencyjna PZPN odmówiła przyznania koszalińskiemu klubowi licencji.
piłka nożna / III liga adi4567 - 20.06.2017 18:05
Gwardia Koszalin bez licencji na grę w II Lidze
Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN we wtorek (20.06) rozpatrywała kolejne wnioski klubów I Ligowych, oraz beniaminków I i II Ligi. Wszystkie kluby które awansowały z II ligi tj. Raków Częstochowa, Odra Opole oraz Puszcza Niepołomice dostały licencje z nadzorami infrastrukturalnymi.

Natomiast w drugiej lidze rozpatrywane były wnioski klubów: GKS 1962 Jastrzębie, Garbarnii Kraków, KS Drwęcy Nowego Miasta Lubawskiego oraz Gwardii Koszalin. Licencję otrzymały dwa pierwsze zespoły, pierwszy z karą 2000 zł oraz nadzorem finansowym a drugi bez sankcji. Kluby KS Drwęca oraz Gwardia Koszalin otrzymały decyzję odmowną ze względu na brak miejsca, w którym będą rozgrywać swoje spotkania oraz u KS Drwęcy nie przygotowanie dokumentów i u Gwardii naruszeń wielu kryteriów.
piłka nożna / III liga Swit1952 - 19.06.2017 20:01
Świt górą w derbach
autor: fotografSwitSpotkanie Świtu z rezerwami Pogoni kończyło sezon 2016/1017 i o ile nie miało wpływu na to, która drużna skończy rozgrywki wyżej niż przeciwnik, o tyle było pojedynkiem o prestiż.

Młody zespół gości, w których szeregach było tylko dwóch zawodników urodzonych w roczniku 1996, zaczął bardzo odważnie. Z biegiem czasu to jednak Świtowcy dochodzili coraz wyraźniej do głosu. Potwierdzeniem tego sytuacja Charlesa Nwaogu w 5 minucie, kiedy piłka przeleciała nieznacznie obok słupka bramki Pogoni. W 11 minucie widowiskowo z powietrza uderzał Kamil Walków, ale bramkarz przyjezdnych odbił piłkę na rzut rożny.
piłka nożna / III liga Swit1952 - 17.06.2017 10:26
Derby Szczecina na zakończenie
autor: Świt SkolwinW ostatniej kolejce spotkań III ligi sezonu 2016/2017 Świtowcy zmierzą się przy Stołczyńskiej w pojedynku derbowym z rezerwami Pogoni Szczecin. Początek zawodów w niedzielę o godzinie 15.00.

Gospodarze niezależnie od rezultatu ostatniej potyczki i tak wyprzedzą Porowców w końcowej klasyfikacji, jednak zwycięstwo w tym spotkaniu może przesunąć ich do górnej części tabeli. W ostatniej kolejce oba zespoły zwyciężyły swoje mecze w identycznym stosunku 2:0, z tą małą różnicą, że Pogoń ograła zdziesiątkowaną kontuzjami Vinetę Wolin, a Świt poradził sobie z liderem rozgrywek po rundzie jesiennej i to na jego terenie. Niedzielny pojedynek to jednak derby, a tych stawką jest zawsze coś więcej niż tylko 3 punkty.
piłka nożna / III liga Bengoro - 16.06.2017 16:29
34. kolejka III ligi gr. 2
www.ligowiec.net Przed nami ostatnie spotkania III Ligi grupy 2. Zachęcamy do dodawania własnych relacji i fotorelacji, oraz oczywiście do komentarzy. Najlepsze relacje ukażą się również jako newsy. Przeczytaj naszą POMOC.
piłka nożna / III liga Bengoro - 16.06.2017 13:03
Spadkowicz pokonany
autor: EBP Pogoń Szczecin/Wiola Ufland Rezerwy Pogoni Szczecin pokonały Vinetę Wolin 2:0. Goście mogli zmniejszyć rozmiary porażki, ale rzut karny obronił Mikołaj Brylewski.

Od początku spotkania obie ekipy pokazywały, że walczą o pełną pulę. W 20. minucie bardzo dobrą okazje miał Adrian Benedyczak, ale górą był golkiper Vinety. Osiem minut później wolinianie powinni prowadzić po rzucie karnym. Do jedenastki podszedł Koreańczyk Tong Jun Lee, ale jego intencje wyczuł Mikołaj Brylewski i fantastyczną paradą obronił jego strzał. W 33. minucie Paweł Marczuk uderzył futbolówkę, ale ta poleciała nad bramką.