piłka nożna / II liga adi4567 - 05.06.2019 01:30
autor: JurgolW dniu 4 Czerwca 2019 roku odbyło się coroczne posiedzenie Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN. Na tym spotkaniu były omawiane i rozpatrywane wnioski o licencję na grę w II Lidze w sezonie 2019/2020. Wszystkie kluby który grały w tamtym sezonie(poza Ruchem Chorzów) otrzymały licencję upoważniającą do gry, a Błękitni Stargard znaleźli się w gronie 7 klubów, którymi nie przysługuje żaden nadzór.

''1. Komisja postanowiła przyznać klubom: Błękitni Stargard, Górnik Łęczna, Gryf Wejherowo, Resovia, ROW 1964 Rybnik, Siarka Tarnobrzeg, Stal Stalowa Wola (na stadionie w Boguchwale):
W przypadku powyższych klubów nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości w dokumentacji licencyjnej. ''

Co ciekawe można dodać licencję na grę w II Lidze dostał... jeden ze spadkowiczów z I Ligi - Bytovia Bytów. Na ten moment nie wiadomo nic o GKSie Katowice oraz Garbarnii Kraków.

piłka nożna / II liga royal447 - 31.05.2019 11:44
Plan przygotowań Błękitnych
autor: KibicStargard Poznaliśmy wstępny plan przygotować Błękitnych Stargard do nowego sezonu. Zespół do treningów wróci 11 czerwca. Zaplanowanych zostało sześć meczów kontrolnych oraz tygodniowy obóz stacjonarny na obiektach zarządzanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o.o. w Stargardzie.
piłka nożna / II liga royal447 - 31.05.2019 11:41
Topolski na dłużej
autor: Jurgol Adam Topolski przedłużył umowę z Błękitnymi Stargard na kolejny sezon. Drugim trenerem zespołu będzie Jarosław Piskorz. Obecny opiekun stargardzkiej drużyny zrealizował cel na minione rozgrywki, utrzymał zespół w II lidze. Błękitni po wielkiej przebudowie niemal do ostatniej kolejki musieli walczyć o pozostanie w rozgrywkach. Adam Topolski w Stargardzie pracuje od 22 czerwca ubiegłego roku.
piłka nożna / II liga royal447 - 18.05.2019 15:33
GKS na koniec sezonu
Przed nami ostatnia kolejka rozgrywek II ligi. Błękitni Stargard są już pewni utrzymania, z kolei ich rywale wciąż walczą o awans do I ligi. Brunatni będą faworytem w jutrzejszej potyczce. GKS w minionej kolejce wygrał z Widzewem Łódź 3:1 i potwierdził pierwszoligowe aspiracje. W dotychczasowych potyczkach na szczeblu II ligi bełchatowianie nie potrafili wygrać w Stargardzie. Jeśli chcą awansować, muszą nawiązać do 27 września 2003 roku. Wówczas GKS pokonał Błękitnych przy Ceglanej 2:0.
piłka nożna / II liga royal447 - 11.05.2019 21:52
Jednym radość, drugim smutek
Błękitni Stargard zremisowali na wyjeździe z Ruchem Chorzów i zapewnili sobie utrzymanie w II lidze. Trzeci spadek z rzędu zanotowali 14-krotni mistrzowie Polski, Niebiescy. Chorzowianie przystępowali do sobotniej potyczki z nikłymi szansami na pozostanie w II lidze. Nie zdominowali jednak początku spotkania. Dopiero w 20. minucie Ruch mógł wyjść na prowadzenie. Piotr Giel podał na dziesiąty metr do Wojciecha Kędziory, którego strzał pewnie zatrzymał Mariusza Rzepeckiego. Kilka minut później to Piotr Giel stanął przed szansą. Na szczęście dla gości z bliskiej odległości nie zdołał pokonać uderzeniem głową bramkarza Błękitnych.
piłka nożna / II liga bialoniebiescy - 04.05.2019 23:37
Trzecie zwycięstwo
autor: KibicStargardTrzecie zwycięstwo z rzędu notuje nasz zespół na swoim koncie. Tym razem wyższość Błękitnych musiała uznać Skra Częstochowa. Błękitni po bramkach Przemysława Brzeziańskiego, Adriana Kwiatkowskiego oraz Filipa Karmańskiego przed własną publicznością pewnie zwyciężają Skrę 3:0. W ostatnich trzech meczach notujemy znakomitą serię trzech zwycięstw w których strzelamy 7 bramek i żadnej nie tracimy. Zwycięstwo ze Skrą przybliża bardzo blisko do celu, czyli utrzymania się w II lidze.

Walczący o utrzymanie Błękitni Stargard atakowali od początku meczu,ale i Skra nie pozostawała bierna, przez co pierwsza połowa choć nie przyniosła bramek dostarczyła sporo emocji. W 11 min Piotr Kurpiel oddał strzał z linii pola karnego, który Mikołaj Biegański sparował piłkę na korner. Potem jeszcze dwukrotnie bramkarz gości interweniował, a Skra miała swoją szansę na gola w 33. min. Piotr Nocoń oddał mocny strzał na bramkę rywali ale piłka została zablokowana. Zawodnicy z Częstochowy domagali się rzutu karnego za zagranie ręką, ale sędzia nie użył gwizdka.Ostatnie minuty przed przerwą to otwarta gra z obu stron, obaj bramkarze mieli okazje do interwencji po strzałach z dystansu.
piłka nożna / II liga royal447 - 26.04.2019 12:34
Lider na horyzoncie
Najbliższym rywalem Błękitnych Stargard będzie lider rozgrywek, Radomiak Radom. Kibice ze Stargardu marzą o sensacji. Zespół Radomiaka w końcu jest na najlepszej drodze do awansu do I ligi. W ostatnich latach zespół często w końcówce sezonu wypuszczał szanse z rąk. Na cztery kolejki przed końcem drużyna Dariusza Banasika ma pięć punktów przewagi nad czwartym zespołem. Stargardzianie cały czas balansują na krawędzi grupy spadkowej. W niedzielę zagrają na boisku najlepszej domowej drużyny II ligi w tym sezonie. Sami w delegacji radzą sobie fatalnie.
piłka nożna / II liga royal447 - 25.04.2019 00:06
Ulga, cenne zwycięstwo Błękitnych
Trwa batalia Błękitnych Stargard o pozostanie w drugiej lidze. Dziś stargardzianie wywalczyli ważny komplet punktów. Napięta sytuacja na dole tabeli powoduje, że Błękitni ostatnio grają z nożem na gardle. W meczu z Siarką gospodarze powinni prowadzić od 22. minuty. Przemysław Brzeziański przegrał jednak pojedynek z Hieronimem Zochem. Na szczęście zawodnik Błękitnych zrewanżował się po chwili. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Siarka mogła szybko wyrównać, lecz z błędu bramkarza Błękitnych nie skorzystał Mateusz Janeczko.