inne / lekka atletyka
inne / lekka atletyka paulinus - 24.04.2017 21:03
Medale w sztafetach
autor: pzla.plSztafeta 4x 400 metrów kobiet w składzie z Małgorzatą Hołub z KL Bałtyk Koszalin oraz Igą Baumgart, Adrianną Janowicz i Justyną Święty zajęła drugie miejsce w trzeciej edycji festiwalu IAAF World Relays na Bahamach. Biało-czerwone uzyskały w finale czas 3:28.28. Po pierwszym okrążeniu, na którym biegła Małgorzata Hołub, nasza ekipa była piąta. Na drugiej zmianie Iga Baumgart przesunęła się na trzecie miejsce, które straciła Adrianna Janowicz. Mistrzowsko pobiegła jednak Justyna Święty - słynąca ze znakomitego finiszu podopieczna Aleksandra Matusińskiego przyprowadziła reprezentacje Polski na drugiej pozycji.
piłka nożna / III liga Majchrzak - 24.04.2017 16:53
Remis w Skolwinie po meczu walki
autor: Adam PilarczykW 24 serii gier Świt zremisował przed własną publicznością z Chemikiem Bydgoszcz 1:1. Obie bramki padły po stałych fragmentach gry, dla Świtu po strzale Pawła Krawca z rzutu karnego oraz dla Chemika po rzucie wolnym w wykonaniu Roberta Kawałka.

Spotkanie rozpoczęło się podobnie do pucharowego pojedynku z Vinetą, Świt mocno pressował, przez co przyjezdni w pierwszym kwadransie byli zmuszeni głównie do obrony. Najlepszą okazje do zdobycia bramki miał Jarosław Jóźwiak, lecz Karol Murawski sparował jego uderzenie z dystansu na rzut rożny. W odpowiedzi w 17 minucie Dawid Janicki przestrzelił nad bramką. W 26 minucie kolejny groźny strzał Jóźwiaka tym razem po kontrataku. Po niespełna pół godzinie gry faulowany w polu karnym gości był Grzegorz Szczepanik, a jedenastkę na bramkę zamienił Paweł Krawiec.
koszykówka / I liga
koszykówka / I liga Kawaler - 24.04.2017 14:03
Zrobili to
autor: Adam PilarczykPo raz pierwszy od dawien dawna Spójnia Stargard nie kończy rozgrywek w kwietniu. Biało-bordowi choć przystępowali do play-off z nieco gorszej pozycji, mimo to po wczorajszym (23.04) zwycięstwie 87:83 nad GKS-em Tychy po raz trzeci pokonali śląski klub i awansowali do półfinałów I ligi koszykarzy. Teraz na stargardzian czeka Legia Warszawa.

Niedzielna victoria nie przyszła łatwo, wręcz w mękach. Stargardzianie przez prawie dwie trzecie pojedynku byli pod kreską a w 27. minucie przegrywali nawet różnicą szesnastu oczek. Po raz kolejny jednak chyba postanowili przypomnieć parafrazę słów Garego Linekera, że wszyscy grają w koszykówkę a na koniec zwycięża Spójnia.
piłka nożna / III liga Bengoro - 24.04.2017 08:52
Rezerwy Pogoni pokonały KKS
autor: EBP Pogoń Szczecin/W. Ufland Rezerwy Pogoni Szczecin wygrały w Kaliszu z KKS-em 4:0. Bramkarza kaliszan pokonali: Seiya Kitano (dwukrotnie), Rafał Maćkowski i Gracjan Jaroch.

- To był jeden z najlepszych naszych meczów w III lidze - powiedział tuż po meczu dla pogonszczecin.pl trener Paweł Sikora. - Graliśmy dobrze i byliśmy skuteczni. Potrafiliśmy się utrzymywać przy piłce na połowie przeciwnika, co było kluczem do zwycięstwa. Przyjezdni prowadzenie objęli już w 7. minucie, Seiya Kitano wykorzystał podanie Maćkowskiego i posłał piłkę do siatki. Po chwili strzelec gola mógł powiększyć swój dorobek bramkowy, ale defensor gospodarzy wybił piłkę wślizgiem. Kitano zdobył swoją drugą bramkę w 27. minucie, tym razem asystował mu Kowalczyk.
inne / football amerykanski
inne / football amerykanski Bengoro - 23.04.2017 14:47
Za błędy się płaci. Porażka Husarii
autor: /meW rozegranym w sobotę 22 kwietnia meczu czwartej kolejki Topligi Husaria Szczecin przegrała z Warsaw Eagles 0:53, była to trzecia z rzędu porażka szczecinian.

Dzięki zwycięstwu, z bilansem 3-0 Orły zajmują obecnie pierwsze miejsce w tabeli najwyższej klasy rozgrywkowej PLFA. Już 30 kwietnia warszawian czeka pierwszy bardzo trudny test - tego dnia Eagles podejmą Panthers Wrocław. Historia ostatnich starć Husarii z Orłami z Warszawy nie jest korzystna dla szczecinian. W ostatnich dwóch spotkaniach ekipa z województwa zachodniopomorskiego przegrała z klubem ze stolicy 0:42 i 6:54. Będący w uderzeniu warszawianie byli zdecydowanymi faworytami starcia z Husarią, która boryka się z problemami kadrowymi. Początek spotkania nie zapowiadał jednak gładkiego triumfu przyjezdnych.
piłka nożna / Juniorzy
piłka nożna / Juniorzy Bengoro - 23.04.2017 14:07
Wygrana w Zabrzu
autor: EBP Pogoń SzczecinZespół Pawła Crettiego wygrał 3:0 w Zabrzu z Gwarkiem, bramki dla przyjezdnych zdobyli Gracjan Kuśmierek, Aron Stasiak i Kacper Michalski.

Trener Portowców na Śląsk wybrał się z młodym składem, w pierwszej jedenastce wybiegło pięciu zawodników z rocznika 2000. - Świetnie sobie poradziliśmy - powiedział dla pogonszczecin.pl trener Paweł Cretti. - Mieliśmy najmłodszy skład w tym sezonie, ale zagraliśmy dojrzale. Byliśmy lepsi i cieszę się, że osiągnęliśmy okrągły wynik. Szczecinianie w pierwszej połowie zdobyli jedną bramkę. Dośrodkowanie w pole karne na gola zamienił Gracjan Kuśmierek (na zdjęciu). Bliski podwyższenia wyniku był Pawlas, ale po jego strzale piłka poszybowała nad poprzeczką.
siatkówka / Ekstraklasa mężczyzn
siatkówka / Ekstraklasa mężczyzn Bengoro - 23.04.2017 13:52
Michał Gogol pozostaje na stanowisku
autor: Biuro Prasowe EspadonuMichał Gogol objął funkcję pierwszego trenera zespołu w połowie grudnia, gdy ze szczecińskim klubem pożegnał się Milan Simojlović.

Gogol, który wcześniej pracował jako asystent Serba, debiutował w nowej roli 13 grudnia, gdy Espadon mierzył się na własnym boisku z Effectorem Kielce. Zespół z Pomorza Zachodniego pewnie zwyciężył 3:0. Od tamtego czasu drużyna wykonała bardzo duży postęp, zaczęła regularnie punktować i nie tylko uniknęła bezpośredniej walki o utrzymanie w ekstraklasie, ale zajęła finalnie dwunaste miejsce, co - zważając na okoliczności i pozycję zajmowaną w grudniu - można uznać za sukces. W klubie doceniono pracę Michała Gogola i zdecydowano, że w sezonie 2017/2018 w dalszym ciągu będzie prowadził Espadon Szczecin w roli pierwszego szkoleniowca.
piłka nożna / Ekstraklasa paulinus - 23.04.2017 11:12
Kort wprowadza Pogoń do grupy mistrzowskiej
autor: bengoroPiłkarze Pogoni Szczecin sprawili idealny prezent kibicom szczecińskiego klubu na 69. urodziny. Pokonali Lechię Gdańsk 3:1 i tym samym zapewnili sobie awans do grupy mistrzowskiej i emocje związane z walką o medale z najlepszymi zespołami w tym sezonie. Pierwsza połowa jednak nie do końca zapowiadała, że może się to udać. Bohaterem spotkania został bezsprzecznie 21-letni Dawid Kort, który dwukrotnie pokonał Dusana Kuciaka. Wychowanek Pogoni tak cieszył się po bramkach, że podbiegając pod 'młyn' powalił na ziemię Gryfusa.