piłka nożna / Ekstraklasa tasia - 09.04.2024 12:02
Kosta Runjaić przestał pełnić funkcję trenera Legii
autor: martha6Jak podał dziś stołeczny klub Kosta nie jest już trenerem warszawskiej Legii.

- W imieniu klubu bardzo dziękuję trenerowi Koście Runjaiciowi za prowadzenie zespołu i zaangażowanie w jego rozwój na wielu poziomach. Razem z trenerem zdobyliśmy trofea i awansowaliśmy do fazy pucharowej europejskich rozgrywek, odbudowaliśmy się również po bardzo trudnym dla klubu okresie. Doceniamy jego udział w tych osiągnięciach. Obecnie uznaliśmy, że możliwości rozwoju drużyny wymagają zmian
Jesteśmy bardzo zdeterminowani, żeby osiągnąć najlepszy możliwy wynik w obecnych rozgrywkach i poświęcimy wszystkie nasze działania dla tego celu
- powiedział dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

Jednak jak podają nieoficjalnie media zastąpić Kostę ma nieco kontrowersyjny trener Goncalo Feio.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet
siatkówka / Ekstraklasa kobiet paulinus - 09.04.2024 10:51
Chemik w finale Tauron Ligi
autor: tkowGrupa Azoty Chemik Police awansował do finału Tauron Ligi 2023/24.
Policzanki w półfinałe, w dwóch meczach, zwyciężyły Grot Budowlanych Łódź. W spotkaniu wyjazdowym padł wynik 1:3. MVP uznano Igę Wasilewską (15 punktów, 62% w ataku, 6 bloków)

-W finale Chemik zmierzy się z PGE Rysicami Rzeszów, które w dwóch meczach pokonały BKS BOSTIK ZGO Biełko-Biała. Pierwsze spotkanie finałowe zaplanowane jest na piątek (12.04. | 20:30 | Netto Arena)

piłka nożna / Ekstraklasa paulinus - 09.04.2024 10:45
Kontuzja Rafała Kurzawy
autor: BengoroRafał Kurzawa doznał urazu w trakcie meczu z Lechem Poznań. U pomocnika doszło do uszkodzenia więzadła pobocznego. Kontuzja wyklucza zawodnika z treningów do końca sezonu.

- Badania niestety potwierdziły uszkodzenie więzadła
- mówi klubowy doktor Bartosz Paprota. - W pierwszej kolejności spróbujemy zastosować leczenie zachowawcze, bez wykonywania zabiegu. Będziemy oceniać postęp procesu gojenia co tydzień i podejmować decyzje o dalszym procesie leczenia. Nie zmienia to faktu, że piłkarza czeka przerwa do końca sezonu.

piłka nożna / Ekstraklasa paulinus - 08.04.2024 08:14
Przegrana w Poznaniu
autor: BengoroZawodnicy Pogoni Szczecin ponieśli minimalną porażkę (0:1) z Lechem Poznań w meczu 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Portowcy oddali 20 strzałów, ale ten jeden Lecha okazał się celny i punkty zostały w Wielkopolsce.

W 9. minucie po raz pierwszy interweniował Valentin Cojocaru. Rumun złapał piłkę po strzale Alana Czerwińskiego. Chwilę później sprzed pola karnego uderzał Linus Wahlqvist, ale futbolówka po strzale obrońcy przeleciała nad bramką. Vahan Bichakhchyan w 14. minucie zamykał głową dośrodkowanie Kamila Grosickiego. Przed drugą szansą stanął w 30. minucie Czerwiński uderzył lepiej z ostrego kąta, jednak Cojocaru kolejny raz się wykazał udaną obroną. Zaraz po tym Pogoń miała stuprocentową okazję. Rafał Kurzawą wypatrzył Wahlqvista, Szwed trafił w boczną siatkę. Z kolei Lech groźnie atakował za sprawą Adriela Ba Loui. Jego strzał zablokował Mariusz Malec. Trzecią szansę miał Bichakhchyan. Bartosz Mrozek odbił piłkę przed siebie po próbie Grosickiego. Bichakhchyan dopadł do niej i soczyście uderzył wolejem, ale instynktem popisał się Mrozek.

piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 07.04.2024 00:02
Po poznański hat-trick
autor: Skiba Za nami wspaniały wieczór i awans Pogoni Szczecin do finału Pucharu Polski. W niedzielę Portowcy wracają na ziemię, do ligowej rywalizacji. Duma Pomorza zmierzy się na wyjeździe z Lechem Poznań. Kolejorz pod wodzą Mariusza Rumaka wyraźnie zawodzi, a nastroje w Poznaniu są dalekie od ideału. Choć Portowcy mają w nogach środową dogrywkę to w stolicy Wielkopolski mogą pokusić się o komplet punktów. Początek spotkania o godzinie 15, poprowadzi je Piotr Lasyk.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet paulinus - 05.04.2024 13:00
Bilety na mecz, który się nie odbędzie
autor:  www.chemik-police.comOrganizujemy wirtualny mecz. Bilety na to „spotkanie” do kupienia za pośrednictwem abilet.pl. Jeśli jesteście kibicem Chemika, to pewnie słyszeliście o naszym problemach finansowych.
Szukamy różnych rozwiązań. Wielu kibiców pisało do nas z pytaniami o możliwe wsparcie. Dlatego postanowiliśmy zorganizować wirtualny mecz.
Ten mecz nigdy się nie odbędzie, ale przychód ze sprzedanych biletów zasili konto klubu.
Mamy świadomość, że sprzedaż biletów nie rozwiąże wszystkich naszych problemów. Może być jednak jedną z form pomocy, które finalnie przybliżą nas do osiągnięcia stabilizacji finansowej.

piłka nożna / Pozostałe rozgrywki
piłka nożna / Pozostałe rozgrywki Bengoro - 04.04.2024 13:54
Po Puchar!
autor: Bengoro Portowcy, mamy to. Tak, naprawdę to nie był sen! Historia będzie działa się na naszych oczach 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie. Start meczu z Wisłą Kraków został zaplanowany na godzinę 16:00.

Już teraz spieszymy z ważnymi informacjami. Organizatorem meczu finałowego jest Polski Związek Piłki Nożnej. PZPN przekazuje finalistom do sprzedaży po 10 tysięcy biletów na sektory za bramkami.
piłka nożna / Pozostałe rozgrywki Bengoro - 04.04.2024 11:43
FINAŁ JEST NASZ!
autor: BengoroZawodnicy Pogoni Szczecin zagrają w finale Fortuna Pucharu Polski na Stadionie Narodowym! Portowcy ograli po dogrywce Jagiellonię Białystok 2:1. Gola na wagę awansu zdobył Fredrik Ulvestad w 98. minucie.

Portowcy prowadzili grę na początku spotkania. Operowali piłką na połowie Jagiellonii. Tworzyli zagrożenie po dośrodkowaniach, ale zabrakło konkretów w postaci strzałów na bramkę Sławomira Abramowicza. W 11. minucie indywidualną akcją popisał się Jesus Imaz. Hiszpan minął w polu karnym trzech obrońców i posłał piłkę obok interweniującego Valentina Cojocaru. Piłkę zmierzającą do bramki zablokował Linus Wahlqvist. W 27. minucie Kamil Grosicki włączył „turbo” i poradził sobie z defensorem Jagi. Wyłożył piłkę na 5. metr do Efthymiosa Koulourisa. Niestety, podanie zostało zablokowane. Adrian Przyborek błysnął w 36. minucie. Młodzieżowiec balansem ciała zwiódł przeciwnika i doszedł do pozycji strzeleckiej. Próba uderzenia na dalszy słupek była nieznacznie chybiona. Jagiellonia odpowiedziała za sprawą Dominika Marczuka, który oddał strzał z linii pola karnego. Trafił wprost w Cojocaru.