inne / kolarstwo
inne / kolarstwo -
Ratajczyk wicemistrzem Europy
autor: paulinusRafał Ratajczyk z Gryfa Szczecin zdobył srebrny medal w omnium średniodystansowym podczas Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym rozgrywanym w holenderskim Alkmaar. Polak uległ jedynie Hiszpanowi Zubiaur Unai Elorragia.

Konkurencja omnium średniodystansowe składało się z trzech konkurencji: 3000 metrów, wyścigu australijskiego i wyścigu punktowego. Po dwóch konkurencjach czołówka była niezwykle zagęszczona a Ratajczyk plasował się na drugim miejscu. O podziale medali miał zadecydować wyścig punktowy.

W tym wyścigu towarzyszyły nam niesamowite emocje. Niestety Ratajczyk przegrał złoty medal przyjeżdżając na metę za Hiszpanem Zubiaur Unai Elorragią. Obaj zawodnicy zdobyli tyle samo punktów, ale dzięki lepszemu miejscu na mecie to Elorragia został zwycięzcą tej konkurencji, a co za tym idzie mógł dopisać do swojego dorobku 15 punktów.

Ratajczyk zdobył punktów 12 i przegrał złoty medal o cztery punkty. Brązowy medal dla Holendra Jensa Mourisa. Drugi z Polaków - Wojciech Dybel zajął 14. miejsce.
źródło: PZKOL.pl