piłka nożna / IV liga
piłka nożna / IV liga -
GKS Mierzyn - Flota Świnoujście 2:1 (1:0)
Flota odzwyczaiła się już od porażek. GKS Mierzyn grał dokładnie tak jak zapowiadał w wywiadzie Andrzej Noga. Wiedział, że Flota "wjeżdża do bramki", więc uszczelnił pole karne i na krótkim boisku bronił się całą drużyną. Były chwile, że wszyscy zawodnicy obu drużyn poza Prusakiem (a był moment, że i wraz z nim!) mieścili się na jednej trzeciej, a nawet jednej czwartej boiska. Szanse dla siebie widzieli w precyzyjnych kontratakach i wolnych Cymanowskiego. Gra toczyła się niemal wyłącznie na połowie GKS. Pole karne było jednak zamknięte niczym twierdza. Oglądaliśmy popisowy przykład walenia głową w mur i prawie żadnych strzałów z daleka. A przecież tylko w tym była szansa na zwycięstwo. Mariusz Szczęsny zdecydował się na dwie próby w ciągu 60 sekund i Szadkowski musiał wyjąć. Niestety, poza tym nawet odległość 11 metrów okazywała się zbyt duża.
Prowadzenie gospodarze (o ile można ich tak nazywać - mecz był w Przecławiu) uzyskali bardzo prędko. Dośrodkowanie - przedłużenie głową - sam na sam - gol. Flota ciśnie jakby chciała wypuścić powietrze z piłki lekarskiej, a tymczasem w 37 minucie omal nie zrobiło się 2-0. To Andrzej Noga potężnie huknął z narożnika pola karnego - minimalnie niecelnie. Co się odwlecze to nie uciecze. W 52 rzut wolny wykonuje Paweł Cymanowski i dla odmiany uderza z aptekarską precyzją. W 64 za faul na Pawle Skrzypku sędzia dyktuje rzut karny. Cezary Przewoźniak strzela jednak w sposób sygnalizowany i Szadkowski odbija piłkę. W 81 Szczęsny strzela z ostrego kąta, Szadkowski paruje piłkę na róg. Minutę później robi powtórkę, tyle że tym razem skuteczną. Jest więc kontaktowa bramka i odżywają nadzieje, które nabieraja pewności cztery minuty później. Kolejny rzut karny! Tym razem do piłki podchodzi Prusak i... trafia w słupek. To było bardzo niebezpieczne, piłka bowiem wróciła na boisko, a w bramce nie było bramkarza! Na szczęście mierzynianie nie przejęli tej piłki. Minutę później wyborną szansę na wyrównanie miał Niewiada, był sam na sam z bramkarzem, zatrzymywany przez obrońców chyba znów nieprzepisowo, ale sędzia już się nie odważył po raz trzeci podyktować karnego dla Floty.

Mecz nie był brutalny. Były co prawda faule, pomoce lekarskie, kartki, ale wszystko to, co jest we wszyskich meczach walki. Gospodarze włożyli w ten mecz maksimum serca (vide strzał Cymanowskiego) i koncentracji. Zadaniem ich było przeszkadzać i z tego wywiązali się po mistrzowsku. Może trochę różnicę w wyszkoleniu nadrabiali krzykiem, ale na pewno nie to zdecydowało o wyniku.