piłka nożna / IV liga
piłka nożna / IV liga -
Co dzieje się z tą Iną???
- Co dzieje się z tą Iną??? – takie pytanie zadał nam schodzący z boiska jeden z zawodników Wybrzeża. – Od pięciu lat nie zdobyliśmy tutaj nawet punktu, a dziś z łatwością ograliśmy Inę. Szkoda, że tak dobry zespół odnotowuje tak fatalną rundę i jest tak nisko w tabeli. Jestem w szoku.

Trudno nie zgodzić się ze słowami Jarosława Włodarczyka, strzelca jednej z bramek dla Wybrzeża. Ina zagrała kolejny bardzo słaby mecz i zasłużenie przegrała z prezentującym się o klasę lepiej zespołem z Rewala, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w Goleniowie od pięciu lat. Ostatni raz Wybrzeże wygrało w 2002 roku (wówczas również było 0:3).
Już od początku spotkania ton wydarzeniom na boisku zaczęli nadawać goście. Wybrzeże szybko rozgrywało akcję i zdominowało środkową strefę boiska. Ina ograniczyła się zaś do obrony własnej bramki i kontrataków, które jednak szybko były rozbijane przez zawodników gości. W 15 minucie okres dobrej gry zespołu z Rewala został udokumentowany bramką. Po zagraniu piłki z lewej strony pola karnego do futbolówki dopadł Jarosław Włodarczyk i skierował piłkę do siatki, którą próbował jeszcze nogą wybić Pakul, jednak ta sztuka mu się nie powiodła. Cztery minuty później goście zdobyli drugą bramkę. Piłkę zagrywaną przez własnego obrońcę złapał w ręce Pakul, a że było to niezgodne z przepisami sędzia podyktował rzut wolny pośredni z około 11 metrów. Jarosław Włodarczyk odegrał piłkę do Tomasza Kwaśniewskiego, a ten silnym i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce Iny podwyższając rezultat na 2:0. W 21 minucie biało-zieloni powinni zdobyć bramkę kontaktową. Po ładnym podaniu Wojciecha Borka, do piłki na 16 metrze dopadł Piotr Michalski i mając tylko bramkarza Wybrzeża przed sobą zdecydował się na uderzenie. Niestety piłka poszybowała daleko od bramki Panasiuka. Do końca pierwszej części spotkania wynik nie uległ zmianie.

W drugiej odsłonie tego meczu wszyscy spodziewali się bardziej zdecydowanych ataków Iny , tymczasem już w pierwszej minucie to goście mogli podwyższyć rezultat spotkania, jednak ostatecznie zbyt słaby strzał obronił Pakul. W 58 minucie Ina mogła zdobyć pierwszą bramkę, wychodzącego jednak na pozycję sam na sam z bramkarzem Żabkiewicza w ostatniej chwili uprzedził powracający obrońca gości i zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Z kolei w 60 minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Bartosz Paszkowski, jednak tym razem bramkarz Wybrzeża ładną paradą zdołał przerzucić piłkę nad poprzeczką własnej bramki. Siedem minut później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, w polu karnym Iny zawodnik Wybrzeża - Tomasz Gajewski, uprzedził Pawła Kozaka i głową skierował piłkę do bramki goleniowian zdobywając trzecią bramkę dla swojego zespołu. Ina dalej raziła nieporadnością oraz brakiem pomysłu na grę i nie zdołała już strzelić nawet honorowej bramki przegrywając z Wybrzeżem 0:3.

Bramki: Włodarczyk (15), Kwaśniewski (19), Gajewski (67)

INA: Pakul - Adamski, Gołaszewski, Winczewski (30 Bartoszewicz), Żabkiewicz, Borek, Laskowski, P. Kozak, Michalski (70 Łukasiak), Pędziwiatr (59 S. Paszkowski), B. Paszkowski (74 Utecht).

WYBRZEŻE: Panasiuk - D. Wilejto, Minkwitz, Bogacz (61 Jasiński), Kseniak, Kwaśniewski, Włodarczyk (73 Freeman), Deptuła (74 A. Wilejto), Gajewski, Kargol, Milkowski.

Sędziowali: Michał Woś (s. główny), Łukasz Struk, Marek Wiśniewski.

Obserwator: Jerzy Hryniewicz.