Po dziewięciu latach najlepsi pływacy w kraju ponownie pojawią się w Szczecinie, by walczyć o medale mistrzostw Polski. Rywalizacja na krótkim basenie odbędzie się we Floating Arenie w dniach 18-21 grudnia. Na starcie pojawi się niemal 700 zawodników reprezentujących 133 kluby. Szczecin będzie gospodarzem krajowego czempionatu po raz jedenasty. Zimą zawody odbywały się tam w 1966, 1983, 1987 i 2010 roku. Z kolei latem czołowi polscy pływacy pojawili się tam po raz ostatni w 2016 roku - były to jednocześnie zawody kwalifikacyjne na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.
- Cieszymy się, że wracamy do Szczecina. Floating Arena to świetny obiekt, który pamięta przecież organizację mistrzostw Europy na krótkiej pływalni w 2011 roku. Liczymy na ciekawą rywalizację i dobre wyniki - mówi prezes Polskiego Związku Pływackiego, Otylia Jędrzejczak. Organizację mistrzostw Polski wspierają sponsor główny Polskiego Związku Pływackiego - PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. - Za nami udane występy naszych pływaków w Lublinie. Sporą część kadry będzie można zobaczyć w akcji w najbliższych dniach. To mistrzostwa Polski w kategorii Open, ale też młodzieżowców oraz juniorów 17- i 18-letnich. Będziemy więc przyglądać się równie uważnie tym, którzy w niedalekiej przyszłości będą walczyć o dołączenie do naszej seniorskiej reprezentacji - zauważa mistrzyni olimpijska.
Eliminacje będą się rozpoczynać codziennie o 9:00, natomiast początek wyścigów finałowych w czwartek i piątek zaplanowano na 17:00, a w sobotę i niedzielę - na 16:00. W trakcie czterodniowej rywalizacji medale zostaną rozdane w 47 konkurencjach.
źródło: polswim.pl
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||