koszykówka / Pozostałe rozgrywki
koszykówka / Pozostałe rozgrywki -
Niners lepsi od PGE Spójni
autor: 📷 Fot. S. SadowskaNiemiecka drużyna Niners Chemnitz pokonała PGE Spójnię Stargard 84:66 w drugiej kolejce fazy grupowej FIBA Europe Cup.

Goście radzili sobie w pierwszej kwarcie rewelacyjnie. Po akcji Jeffery’ego Garretta dość szybko uciekali na siedem punktów, a później było tylko lepiej! PGE Spójnia miała spore problemy w ataku, więc po 10 minutach i trafieniu Jonasa Richtera było 9:22. W drugiej części meczu role się odwróciły, a stargardzianie zaczęli odrabiać straty. Bardzo aktywny był przede wszystkim Ben Simons, a swoje robił też Stephen Brown. M. in. dzięki rzutom wolnym Devona Danielsa pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 29:34.
W trzeciej kwarcie zespół z ORLEN Basket Ligi był cały czas blisko przeciwników. W pewnym momencie po trójce Devona Danielsa przegrywali już tylko punktem! Ostatecznie jednak po trójce Garretta po 30 minutach różnica wynosiła sześć punktów - 57:63. Kolejną część meczu ekipa z Niemiec rozpoczęła od serii 12:2 i zaczęła całkowicie kontrolować wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie zwyciężyła 84:66.

PGE Spójnia Stargard - Niners Chemnitz 66:84 (9:22, 20:12, 28:29, 9:21)

PGE Spójnia: Daniels 21, Simons 14, Langović 11, Brown 7, Brenk 6, Grudziński 4, Krużyński 2, Kotieno 1, Kowalczyk 0

Niners: Richter 18, Van Beck 16, Lansdwone 12, Uguak 11, Bailey 9, Garrett 7, Ongwae 7, Ifejeh 4, Glowka 0, Gregori 0, Koppke 0
źródło: plk.pl