piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Wygrana we Wrocławiu na koniec sezonu!
autor: tkowZwycięstwem Pogoni 3:1 zakończył się ostatni mecz w tym sezonie. Bramki dla kobiecej Dumy Pomorza zdobyły Natalia Oleszkiewicz oraz Emilia Zdunek. Podopieczne Roberta Dymkowskiego zakończyły ligę na piątym miejscu w tabeli.

Pierwsze okazje do zdobycia gola miały zawodniczki z Dolnego Śląska. Już w 4. minucie Joanna Wróblewska mocno uderzyła na bramkę strzeżoną przez Jagodę Sapor, piłka poszybowała nieco ponad poprzeczką, a chwilę później inna z zawodniczek Śląska próbowała zaskoczyć bramkarkę Pogoni. Później do głosu dochodziła Pogoni i w 10. minucie Pogoń wyszła na prowadzenie. Karolina Łaniewska odnalazła w polu karnym Natalię Oleszkiewicz, a ta pewnie pokonała Annę Bocian.
Niedługo później Roksana Ratajczyk wyprowadziła świetny kontratak, podała na wolne pole do Oleszkiewicz i 'Olo' wpisała się po raz drugi na listę strzelczyń. Pięć minut później Ratajczyk ponownie podała piłkę do osamotnionej Emilii Zdunek, a ta z piątego metra wbiła futbolówkę do siatki.

Od początku druga część spotkania była dość wyrównana dla obu ekip. Najbardziej aktywna w ekipie Śląska była Joanna Wróblewska, która dwukrotnie uderzała z dystansu, lecz na posterunku była bramkarka granatowo-bordowej ekipy. Wrocławianki wielokrotnie próbowały odrobić stratę z pierwszej połowy, dopiero w 76. minucie Katarzyna Białoszewska w sytuacji sam na sam pokonała Sapor.