piłka nożna / Ekstraklasa -
Pogoń wygrała. Lech wygrał. Portowcy za podium!
autor: mePiłkarze Pogoni Szczecin pewnie pokonali Radomiaka Radom 4:0, na nic się to jednak zdało i przy zwycięstwie Lecha, piłkarze Dumy Pomorza zajęli czwarte miejsce w rozrywkach Ekstraklasy. Zanim spotkanie się rozpoczęło kibice zgromadzeni na stadionie 'bardzo serdecznie' pozdrowi sędziów prowadzących mecz Górnika z Pogonią, tydzień temu. To właśnie w Zabrzu arbiter, wspomagany przez Var nie podyktował ewidentnego rzutu karnego, Portowcy przegrali i Pogoń straciła miejsce na podium. Oba kluby finalnie dzieliła różnica jednego punktu.
Zanim mecz się zaczął na stadionie odbyły się dwa pożegnania. Kibice i władze klubu podziękowały za grę Michałowi Kucharczykowi oraz Konstantinosowi Triantafyllopoulosowi. Obu zawodników pożegnały owacje na stojąco od zgromadzonej na stadionie publiczności.

Na młynie natomiast zawisł transparent, nawiązujący do baneru, który pojawił się na początku sezonu. Kibice anulowali bilet wyjazdowy dla sztabu trenerskiego, który wystawili na początku sezonu.

Oba zespoły rozpoczęły spotkanie dość niemrawo. Dopiero w 29 minucie Portowcy oddali strzał na bramkę rywali. Przewaga rosła i w 31. minucie sędzia podyktował rzut karny po faulu na Zahovicu. Jedenastkę na gola zamienił Kamil Grosicki.

Kibice jeszcze dobrze nie zdążyli usiąść na swoich miejscach po przerwie kiedy Portowcy podwyższyli wynik spotkania na 2:0. Szczęśliwym zdobywcą bramki był Mateusz Łęgowski, który z dalszej odległości zaskoczył bramkarza Radomiaka, strzałem z półwoleja.

Cztery minuty później kibice na stadionie przy Twardowskiego ponownie mogli się cieszyć. Tym razem błąd bramkarza gości bezlitośnie wykorzystał Luka ZahoVić, który z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki.

W doliczonym czasie gry wynik meczu przypieczętował Alex Gorgon, który świetnie odnalazł się po podaniu Łęgowskiego.

Pogoń zajęła ostatecznie czwarte miejsce. Gdyby Portowcy w meczach z ewidentnie słabszymi zespołami zdobywali komplet punktów, dziś nie byłoby dyskusji o czwartym miejscu, ale cieszylibyśmy się z miejsca na podium.

Pogoń Szczecińska. Pogoń Szczecińska MKS, MKS ;)

źródło: wlasne