piłka nożna / IV liga
piłka nożna / IV liga -
Drugi raz do Stargardu
autor: TUPACKPo raz drugi tej wiosny drużyna Floty wystąpi w Stargardzie. Na innym boisku i w innej dzielnicy, ale w tym samym mieście. Tym razem na stadionie przy ul. Ceglanej, a przeciwnikiem będą rezerwy Błękitnych. Spotkanie zostanie rozegrane w najbliższą sobotę, 06 maja 2023 o godzinie 13:00.
Tak się ułożyło, że w ciągu 4 dni zawodnicy zaplecza stargardzkiego trzecioligowca grają z prowadzącą w tabeli dwójką. Wczoraj przegrali w Kluczewie z Kluczevią 0-4, w sobotę podejmą Flotę. Największą niewiadomą jest jaki wystawią skład. Pierwszy zespół Błękitnych wczoraj nie grał (nie było w tym terminie kolejki), w weekend też nie będzie grać, ponieważ powinien grać w Janikowie, a tamtejsza Unia wycofała się z rozgrywek. Teoretycznie więc na mecz z Flotą Błękitni II mogą wystawić najlepszych zawodników klubu, poza tymi co przekroczyli już czasowy limit gry w pierwszym zespole, uprawniający do gry w rezerwach. Na mecz z Kluczevią zbyt mocnego składu nie wystawili, ale to przecież o niczym nie świadczy. Ale nawet jeśli się nie wzmocnią, to przecież drużyna oparta jest na młodzieży, a więc wybiegana i ambitna, wsparta doświadczeniem takich zawodników jak Jarosław Piskorz, Bartłomiej Zdunek, a nawet Robert Gajda, którego nazwisko wciąż figuruje w kadrze.
Tak więc jedziemy w nieznane, tzn. na dobrze nam znany stadion, ale z niewiadomym składem rywala. Nie ma co jednak zbytnio przyglądać się protokołowi - jaki by przeciwnik nie był, trzeba grać o zwycięstwo. Przewaga Floty jest wprawdzie uspokajająca, ale nie tak wielka, aby uważać, że losy awansu są przesądzone, a przed Flotą jeszcze kilka ciężkich meczów, jak wyjazd do Postomina, czy z Bałtykiem Koszalin u siebie. Także Dąb Dębno, którego forma ostatnio zwyżkuje i ma coraz realniejsze szanse na utrzymanie, oraz inne walczące o zachowanie statusu czwartoligowca kluby, np. zawsze niewygodny Chemik Police, czy Orzeł Wałcz. Nikt się nie położy.

Kontakty Floty z Błękitnymi są bardzo bogate z czasów gry w starej III lidze. Od roku 2007 nastąpiła jednak przerwa, a od zawiązania Morskiego Klubu Sportowego Flota spotykamy się w meczach o stawkę tylko z zespołem rezerw. Rozegrano dotąd 7 takich meczów, w tym 2 w klasie okręgowej, 4 w IV lidze i 1 o Puchar Polski. Na początku była okręgówka z fatalnymi dla nas wynikami 0-4 i 1-6. Potem jednak wygrywała już tylko Flota. W sezonie 2019/20 4-1, w 2021/22 w Świnoujściu 3-0, w Stargardzie na boisku 1-0, ale ten mecz został zweryfikowany jako walkower dla Floty i jesienią bieżącego sezonu w Świnoujściu 3-2, po bramkach Filipa Adamskiego, Michała Stasiaka i Adama Wiejkucia (w 90+4 minucie!) dla Floty oraz 2 Oskara Ryka dla Błękitnych. Było bardzo ciężko, do przerwy goście prowadzili 2-0, a do 86 minuty 2-1. W uzupełnieniu dodajmy jeszcze 3-0 w Stargardzie w spotkaniu o Puchar Polski ZZPN w lutym 2022.
Jak będzie teraz? Faworytem na pewno jest Flota, ale...
źródło: Waldemar Mroczek/mksflota.swinoujscie.pl/old/