siatkówka / Ekstraklasa kobiet
siatkówka / Ekstraklasa kobiet -
Chemik przegrał swój ostatni mecz w sezonie regularnym
autor: chemikpolice.comChemik Police przegrał swój ostatni mecz w sezonie regularnym z Developresem Rzeszów.

Siatkarki z Podkarpacia wygrały 3:0 i zakończyły rundę zasadniczą na drugim miejscu w tabeli. Policzanki zajęły trzecią lokatę, ich rywalem w play-off będzie ekipa Budowlanych Łódź. Policzanki rozpoczęły to spotkanie bez Martyny Łukasik i Jovany Brakocević-Canzian. Z kolei w pierwszej szóstce Developresu zabrakło Weroniki Centki. Od samego początku dzięki dobrym atakom Any Kalandadze przewagę uzyskały przyjezdne (6:2). Developres prowadził już pięcioma punktami po ataku Gabrieli Orvosovej (13:8), ale policzanki powoli odrabiały straty. Po udanym challengu i kilku błędach rzeszowianek Chemik doprowadził do remisu 16:16. Developres nie dał się jednak dogonić. W końcówce dwa sprytne ataki Jeleny Blagojević pozwoliły wicemistrzyniom Polski odskoczyć na trzy punkty (23:20). Rzeszowianki nie oddały już prowadzenia do końca i po skutecznym plasie Orvosovej wygrały pierwszego seta 25:22.
Drugi set rozpoczął się od walki punkt za punkt. Oba zespoły popełniały w tej części meczu sporo błędów, zwłaszcza w polu zagrywki. Pierwsze rywalkom odskoczyły rzeszowianki, które po bloku na Martynie Czyrniańskiej prowadziły już 10:7. Przyjmująca Chemika została wkrótce zmieniona przez Mairę Cipriano, a rzeszowianki coraz lepiej radziły sobie w bloku. Gdy zatrzymały Martynę Łukasik, która pojawiła się w roli atakującej, ich przewaga wzrosła do pięciu punktów (19:14). Gospodynie zdołały jeszcze zmniejszyć straty do dwóch punktów i po bloku na Orvosovej było 18:20, ale potem siatkarki Developresu znów udowodniły swoją wyższość. Po ataku Izabelli Rapacz miały piłkę setową przy stanie 24:19. Kolejną akcję skończyła jeszcze Martyna Łukasik, ale potem policzanki były bezradne wobec świetnej akcji środkiem Magdaleny Jurczyk i rzeszowianki pewnie wygrały drugiego seta.

W trzeciej partii trener Antiga posłał na boisko mocno zmieniony skład - na placu gry pojawiły się Weronika Szlagowska, Julia Bińczycka oraz Katarzyna Bagrowska. Po stronie Chemika zabrakło Agnieszki Korneluk, którą zastąpiła Katarzyna Połeć. Początkowo to rzeszowianki miały niewielką przewagę, ale gospodynie odrobiły straty, doprowadzając do remisu 9:9 po ataku Martyny Czyrniańskiej. Policzanki wyszły nawet na dwupunktowe prowadzenie (13:11), ale coraz śmielej po stronie gości radziła sobie Katarzyna Bagrowska. Po jej ataku to Developres prowadził już 16:14 i trener Radosław Wodziński poprosił o przerwę. Chemik wyrównywał straty, rzeszowianki znów odskakiwały i na tablicy ponownie był remis 20:20. W końcówce Czyrniańska nie mogła przebić się przez blok i Developres prowadził już 23:21, a po ataku Bagrowskiej miał piłkę meczową przy stanie 24:22, ale Chemik znów odrobił straty i doprowadził do gry na przewagi. Potem jednak świetnie zaatakowała Weronika Szlagowska, a po chwili Gabriela Orvosova zakończyła to spotkanie asem serwisowym.

MVP: Katarzyna Wenerska

Grupa Azoty Chemik Police - Developres Bella Dolina Rzeszów 0:3
(22:25, 20:25, 24:26)

Chemik: Korneluk (5), Almeida de Souza (2), Wasilewska (6), Mędrzyk (3), Czyrniańska (10), Sikorska (6), Stenzel (libero) oraz Cipriano (2), Kowalewska (1), Połeć (5), Martyna Łukasik (3)

Developres: Blagojević (7), Obiała (1), Wenerska (2), Orvosova (8), Kalandadze (11), Jurczyk (8), Szczygłowska (libero) oraz Bagrowska (6), Centka (5), Rapacz, Szlagowska (6), Bińczycka, Przybyła (libero)
źródło: siatka.org