piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Historyczne zwycięstwo Victorii SP2 Sianów w CLJ U15
Pierwszy wygrany mecz zanotowały piłkarki Victorii SP2 Sianów w meczu inauguracyjnym CLJ U15 . Pokonały dobry zespół MUKS PS Kostrzyn n/O w stosunku 3:2 (1:1). W zeszłym sezonie nasze przeciwniczki były w pierwszej czwórce naszej grupy i walczyły o medale a nasz zespół zakończył mecze eliminacyjne CLJ U15 na ósmym miejscu. Teraz przyszedł czas na rewanż i to nam się udało.

Mecz rozpoczął się od przewagi sianowianek. Piłkarki Victorii SP2 w pierwszych minutach stworzyły dwie bardzo dobre sytuacje ale nie wykorzystała ich Martyna Ryncewicz, podobnie jak w ósmej minucie świetną okazję z bliska zmarnowała Natalia Noworolnik. W 16 minucie Martyna Ryncewicz minęła już bramkarkę ale w ostatniej chwili piłkę wybiły jej powracające obrończynie.

W tym momencie sianowianki powinny były już prowadzić przynajmniej 2-3 bramkami ale zawiodła skuteczność. Za to w 24 minucie sianowianki nadziały się na kontrę i przegrywały 0:1. Była to trochę kuriozalna bramka. Sianowska bramkarka trochę spóźniła się z wyjściem do nadlatującej piłki , uderzyła ją ale tak niefortunnie że trafiła w nadbiegającą piłkarkę Kostrzyna Aleksandrę Pisarską i piłka wolno wtoczyła się do bramki zespołu z Sianowa. W 36 minucie bardzo ładnie indywidualnie zagrała Aleksandra Jabłońska podała do Martyny Ryncewicz i ta nie dała szans bramkarce gości i było 1:1. Jeszcze w 38 minucie bardzo groźną akcją popisała się Martyna Ryncewicz ale skończyło się na strachu dla drużyny przyjezdnej.

Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczął zespół z Sianowa. W 44 minucie obroną Kostrzyna zakręciła Aleksandra Jabłońska a jej akcję zakończyła bardzo dobrze grająca Klaudia Żubryj i sianowianki wyszły na prowadzenie 2:1. W 47 minucie jeszcze
świętujce sianowianki o mało co nie tracą bramki na 2:2. Błąd obrony naprawia bramkarka Sianowa Nikola Synówka, wygrywając pojedynek 1:1. W 50 minucie po raz drugi błysnęła Klaudia Żubryj i po indywidualnej akcji podwyższa na 3:1. W tym okresie meczu sianowianki są lepsze i mają szansę jeszcze poprawić wynik. Niestety nie udaje się. Za to w 60 minucie Kludia Tichow strzela kontaktową bramkę na 2:3 i robi się nerwowo w wyniku czego trener Jędrzej Bielecki dostaje ż.k. za krytykowanie orzeczeń sędziego asystenta. Piłkarki MUKS PS Kostrzyn próbują jeszcze zmienić losy meczu, nawet mają sytuację sam na sam ale kapitalnie wybroniła Nikola Synówka rewanżując się za wpadkę na 0:1 w 24 minucie. Ostatecznie spotkanie kończy się zasłużonym zwycięstwem Victorii SP2 Sianów 3:2.

Trener Jędrzej Bielecki i kierownik drużyny Jacenty Życiński po pierwsze zadowoleni byli z awansu do CLJ U15 drugi rok z rzędu, a po drugie z historycznego zwycięstwa. W zeszłym sezonie często mimo dobrej gry ich zespól zanotował tylko 1 remis. Cieszy nas ta wygrana ale również fakt, że na meczu była cała osiemnastka zawodniczek i to jest bardzo dobry symptom. Przed rozgrywkami pozyskaliśmy tylko jedną zawodniczkę Klaudię Żubryj z Mieleńskiej Akademii Rozwoju Społecznego, wychowankę Mariusza Gosławskiego, która zanotowała świetny debiut i dwie bramki ( dotychczas grała na obronie). Nasze dziewczyny zagrały dobrze i bardzo ambitnie i żadna nie zawiodła ale mamy młody zespól, większość z nich to rocznik 2010 ( wychowanki trenerki Klaudii Majerczak) lub 2009, widać u nich braki fizyczne i szczególnie doświadczenia.
Historyczne zwycięstwo Victorii SP2 Sianów w CLJ U15

Młody skład to też szansa na awans do CLJ U15 w następnym roku. Cieszymy się z wygranej ale dalej będzie coraz trudniej bo większość zespołów to kadry wojewódzkiej i są nierówne szanse. Będziemy jednak walczyć. Następny mecz z Pogonią Szczecin zaplanowany na 26 marca został przeniesiony na 6 kwietnia a sianowianki zagrają 1 kwietnia o 17.00 w Poznaniu z AZS UAM.

Skład Victorii SP2 Sianów: Nikola Synówka, Oliwia Kulesza, Klaudia Żubryj, Alicja Kosowska, Zuzanna Perz, Małgorzata Capar ( 41 Hanna Steblińska), Aleksandra Jabłońska ( 66 Zuzanna Kolczyńska), Emilia Adamus (78 Milena Waleńska), Natalia Noworolnik, Zofia Kudłaczek ( 80+3 Kaja Chojnowska), Martyna Ryncewicz. W rezerwie jeszcze pozostały : Kornela Arabasz, Zuzanna Rogacz, Zuzanna Kaczorowska.\