Jordan Mathews ponownie bohaterem PGE Spójni
autor: pogonszczecin.plJordan Mathews znowu to zrobił! Dzięki jego trafieniu PGE Spójnia Stargard wygrała na wyjeździe z Suzuki Arką Gdynia 77:76 w niedzielnym meczu Energa Basket Ligi.

Przyjezdni rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 6:0, a swoją niemoc gdynianie przerwali dopiero po czterech minutach. Courtney Fortson indywidualnymi akcjami utrzymywał jednak przewagę swojej drużyny. Straty zmniejszali jeszcze Dominik Wilczek oraz Adrian Bogucki, a po 10 minutach było tylko 12:14. Zaraz na początku drugiej kwarty przewagę Suzuki Arce dawał Adrian Bogucki. Spotkanie ciągle było jednak bardzo wyrównane - do kolejnych remisów doprowadzał Karol Gruszecki. Suzuki Arka potrafiła uciec maksymalnie na cztery punkty, ale po chwili znowu był remis dzięki trójce Dominika Grudzińskiego. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 35:35.
Dzięki serii 8:0 w trzeciej kwarcie drużyna trenera Sebastiana Machowskiego uciekała na pięć punktów. Gospodarze odpowiedzieli jednak swoją serią 6:0 i po zagraniu Novaka Musicia to oni byli na prowadzeniu. Inicjatywę później ponownie przejęli stargardzianie - głównie dzięki akcjom Karola Gruszeckiego i Ajdina Penavy po 30 minutach było 50:56. W pewnym momencie kolejnej części meczu przewaga przyjezdnych wzrosła nawet do 13 punktów dzięki trafieniom Pawła Kikowskiego i Barreta Bensona. James Florence i Novak Musić robili wszystko, aby odrobić straty. Do kolejnego remisu na półtorej minuty przed końcem doprowadził Trey Wade! Bohaterem został jednak Jordan Mathews. Jego trafienie zapewniło PGE Spójni zwycięstwo 77:76!

Najlepszym strzelcem gości był Karol Gruszecki z 19 punktami, 8 zbiórkami i 3 asystami. Novak Musić zdobył dla gospodarzy 18 punktów i 5 zbiórek.
źródło: plk.pl