piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Lider pokonany w Szczecinie!
autor: tkowGranatowo-bordowe kontynuują zwycięski marsz. Tym razem zdobyły komplet punktów w starciu z dotychczasowym liderem - GKS-em Katowice pokonując go 3:0. Bramki dla naszej drużyny zdobyły Natalia Oleszkiewicz oraz dwukrotnie na listę strzelców wpisała się Emilia Zdunek.

Pomimo zimowej aury, sędzia Kinga Damps niemal równo w południe rozpoczęła spotkanie. Trener Robert Dymkowski, w porównaniu do poprzedniego starcia, wprowadził do pierwszej jedenastki dwie nowe twarze - Patrycję Michalczyk i Roksanę Ratajczyk. Już w 8. minucie Natalia Radkiewicz świetnie obroniła strzał z dystansu Nicoli Zając parując strzał na rzut rożny. Przez sporą część pierwszej połowy spotkanie z obu stron było dość wyrównane. W 43. minucie arbiterka wskazała na jedenasty metr po faulu w polu karnym i do piłki podeszła zawodniczka GKS-u - Anita Turkiewicz. Rzut karny został ostatecznie wybroniony przez Natalię Radkiewicz i na tablicy wyników wciąż widniał bezbramkowy remis.

Druga połowa kapitalnie rozpoczęła się dla Pogoni. Natalia Oleszkiewicz świetnie zachowała się w polu karnym i w 52. minucie dała prowadzenie granatowo-bordowej jedenastce. Pięć minut później Emilia Zdunek z uderzyła na bramkę z czterdziestu metrów z rzutu wolnego i zdobyła kolejnego gola. W 82. minucie Zdunek ponownie zdobyła gola po tym, jak w sytuacji sam na sam pokonała golkiperkę GKS-u i po końcowym gwizdku podopieczne Roberta Dymkowskiego mogły cieszyć się z kolejnego kompletu punktów.