piłka nożna / Ekstraklasa -
Granatowo-Bordowi i Niebiescy na remis. Zadecydowały karne
autor: pogonszczecin.plNa koniec etapu przygotowań do rundy wiosennej przy Twardowskiego nasi piłkarze sprawdzili swoją formę podczas gry wewnętrznej.

W braterskim pojedynku zespół Granatowo-Bordowych zremisował z Niebieskimi 3:3. W rzutach karnych Granatowo-Bordowi triumfowali 5:4. Rywalizacja była podzielona na trzy tercje. Pierwsza trwała 30 minut, zaś dwie kolejne po 20 minut. Pomimo towarzyskiego charakteru mecz był toczony w szybkim tempie, a żaden z naszych piłkarzy nie odstawiał nogi. Już w 6. minucie drużynę Niebieskich na prowadzenie wyprowadził Vahan Bichakhchyan. Kilkanaście minut później Ormianin dołożył do swojego dorobku drugiego gola, pokonując w sytuacji sam na sam Stipicę.
Granatowo-Bordowi błyskawicznie zmniejszyli straty za sprawą gola Kostasa Triantafyllopoulosa. Na kolejną bramkę musieliśmy czekać aż do końcówki drugiej tercji rywalizacji. W 50. minucie rzut karny na bramkę zamienił Sebastian Kowalczyk i tym samym w całej grze doprowadził do remisu.

W trzeciej tercji Granatowo-Bordowych po raz pierwszy podczas sobotniej rywalizacji na prowadzenie wyprowadził Kostas Triantafyllopulos (56. minuta). Niebiescy odpowiedzieli jednak już cztery minuty później za sprawą precyzyjnego strzału głową Luki Zahovicia, który wykorzystał dobre podanie od Leo Koutrisa. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:3 i obie drużyny zdecydowały się rozstrzygnąć kwestię wygranej w serii rzutów karnych. W niej Granatowo-Bordowi triumfowali 5:4.