siatkówka / Ekstraklasa kobiet
siatkówka / Ekstraklasa kobiet -
Chemik z kompletem oczek
autor: www.chemik-police.com5. kolejkę TAURON ligi zainaugurowano w Łodzi, gdzie Budowlani podejmowali Chemika Police.

O ile w premierowej odsłonie przewaga przyjezdnych nie podlegała dyskusji, o tyle w kolejnej partii Budowlane miały nawet szanse na korzystne rozstrzygnięcie, jednak w końcówce Chemik udowodnił swoją wyższość. W trzecim secie dyspozycja policzanek również nie podlegała dyskusji. MVP otrzymała obchodząca urodziny Maria Stenzel.
Trener Maciej Biernat ponownie zdecydował się postawić na Ewelinę Polak w roli rozgrywającej. Mistrz Polski wybiegł na parkiet w Łodzi w sprawdzonym składzie. Na początku seta zespoły badały się wzajemnie, ale Chemik szybko postawił na trudną zagrywkę. Dzięki sprytnemu zagraniu Igi Wasilewskiej policzanki szybko zdobyły przewagę (6:3), której nie oddały już do końca seta. Łodzianki miały problem z kończeniem ataku w wypracowanych dobrą pracą w obronie kontrach. Po asie serwisowym Martyny Czyrniańskiej było już (20:12), ale dobre wejście duetu Julii Kąkol i Martyny Łazowskiej trochę pomogło gospodyniom. Na zryw było zbyt późno i blok na Aleksandrze Kazale zakończył seta (25:17).

Coraz pewniej radziły sobie w ataku Kazała i Melis Durul. Błędy własne Chemika zapraszały gospodynie do gry (6:3). Łódzkie środkowe miały ogromny problem ze skutecznością na siatce (brak zdobytego punktu atakiem!), jednak nadrabiały to skutecznością w bloku. Drugi set zrobił się więc o wiele bardziej wyrównany. Policzanki jednak mogły liczyć na swoją liderkę. Jovana Brakocević-Canzian była wtedy, kiedy zespół jej potrzebował. Łodzianki broniły coraz lepiej, ale wciąż brakowało zakończenia akcji skutecznym atakiem. W ważnym momencie asa zaserwowała Fabiola (24:22). Blok na Fedusio zakończył seta. (25:22).

Dało się zauważyć, że rezultat drugiej partii podłamał gospodynie. Środkowe wciąż nie punktowały w ataku. Policzanki kontrolowały sytuację na boisku, a świetnie w ataku spisywało się trio - Martyna Łukasik, Martyna Czyrniańska, Brakocević-Canzian. Policzanki znakomicie grały również w bloku, niezależnie od tego, która z rozgrywających rywalek prowadziła grę. Ciężko było znaleźć punkt zaczepienia. Autowy atak Kazały zakończył seta i mecz (25:17).

MVP: Maria Stenzel

Grot Budowlani Łódź - Grupa Azoty Chemik Police 0:3
(17:25, 22:25, 17:25)

Budowlani: Durul (10), Kazała (10), Fedusio (9), Sobolska (4), Lisiak (1), Polak, Łysiak (libero) oraz Kąkol (2), Łazowska, Kędziora i Gawlak

Chemik: Brakocevic-Canzian (16), Łukasik (13), Czyrniańska (11), Korneluk (6), Wasilewska (6), Fabiola (4), Stenzel (libero) oraz Sikorska (1) i Połeć
źródło: siatka.org