ligowiec.net strona główna
redaktor dyżurny:
me
piłka nożna / Futsal
piłka nożna / Futsal -
Weekend z futsalem
autor: futsal szczecin
W weekend zapowiada się prawdziwe święto futsalu w Szczecinie. Hala Miejska przy ul. Twardowskiego zamieni się w świątynię futsalowych zmagań.

Zaczynamy już w sobotę eliminacjami do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu w kategorii U-13. W tym sezonie udział weźmie rekordowa ilość klubów z całej Polski. Tylko w kategorii U-13 chłopców wystąpi 78 ekip, a w całym eliminacjach ponad 400 drużyn. Nasze miasto reprezentować będę dwie drużyny. Obok Akademii Piłkarskiej Pogoń Szczecin pod wodzą trenera Sochańskiego wystapią również zawodnicy naszego klubu. Cieszymy się, że PZPN przyznał naszemu klubowi organizację takich zawodów. To dowód zaufania ale także wsparcie w rozwoju futsalu w Szczecinie. Ostatnie takie wydarzenie w naszym mieście miało miejsce w 2009 roku czyli ponad 14 lat temu. Liczymy na awans naszych szczecińskich drużyn. W sobotę rywalizować w naszej grupie będą również drużyny KP Kotwica Kołobrzeg i Celuloza Kostrzyn nad Odrą. Do kolejnego etapu przejdą 3 najlepsze futsalowe ekipy. Turniej rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do godziny 16.00.
W niedzielę czeka kibiców kolejny mecz na zapleczu Ekstraklasy Futsalu. Nasza drużyna będzie chciała udowodnić, że porażka w ostatnim wyjazdowym pojedynku była tylko wypadkiem przy pracy. Początek o godz. 18.00 ale zanim będziemy emocjonować się zmaganiami pierwszej drużyny wszystkich serdecznie zapraszamy na turniej z okazji dnia Niepodległości. Turniej ma podniosły charakter, na sportowo świętujemy najważniejsze narodowe święto w naszym kraju. W rywalizacji wezmą udział zawodnicy szczecińskich klubów sportowych, a także klubów spoza Szczecina z rocznika 2014/15. Na dzieci czekać będą sportowe zmagania ale i dla kibiców będziemy mieć niespodzianki. Zaczynamy o godz. 12.00 a rozdanie nagród zaplanowaliśmy na 17.00.

Dla naszego klubu to wielki dzień. Po raz pierwszy wystąpią nasi wychowankowie, których podstaw futsalu uczy trener Roman Smirnov. Na co dzień trenują na obiektach sportowych SP 20 przy ul. Dobrzyńskiej na Pomorzanach. To też wyjątkowe miejsce. Tutaj swoją pierwsze piłkarskie kroki razem z kolegami z osiedla musiał stawiać Michał Kubik, legenda polskiego futsalu.

Na zakończeniu weekendu wisienka na torcie czyli pojedynek z Futbalo Białystok. Drużyna bardzo chimeryczna. Na wyjazdach traci punkty z niżej notowanymi rywalami ale u siebie nie bierze jeńców. W ostatniej kolejce wysoko pokonali Lębork (6:2). W tabeli plasują się na 6. miejscu, zdobyli 10 punktów w 6 meczach. Mają na koncie 3 porażki, za to bramek tracą bardzo mało. Zaledwie 19 bramek i pod tym względem lepszy jest tylko lider z Gdańska. W dużej mierze to zasługa Norberta Jendruczka bramkarza z ekstraklasowym doświadczeniem. W barwach Słonecznego Stoku Białystok rozegrał 73 mecze i zdobył 11 bramek. Żaden bramkarz w polskiej Ekstraklasie Futsalu nie może pochwalić się takim dorobkiem strzeleckim. Był czas, że znalazł uznanie w oczach trenera Korczyńskiego i ma za sobą również powołania do reprezentacji Polski. Najwięcej bramek dla naszych rywali w obecnym sezonie zdobyli Bartosz Borowik i Jakub Konon (po 4 gole). Konon pewnie liczy na zwycięstwo w tym meczu i urodzinowe trafienie. Mamy nadzieję, że takich prezentów nasi zawodnicy nie będą rozdawać.

Szczecinianie plasują się tuż za niedzielnym rywalem. Mamy 1 punkt straty i  zwycięstwo może dać nam awans nawet na 4. miejsce w tabeli. Za plecy nie będziemy się oglądać ale musimy pamiętać, że nie ma już zespołów bez zwycięstw. Punktuje Helios Białystok i Orlik Mosina, a i Piła pewnie będzie chciała u siebie postawić się Gdańszczanom. Zapraszamy wszystkich kibiców na godzinę 18.00. Wstęp bezpłatny.
 
MundialTyper

multimedia
najnowsze multimedia
co ? gdzie ? kiedy ?
poprzedni luty 2023 nastepny
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nd
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          
dzisiejsze newsy
 
top komentarze
newsy:
3 » Mateusz Piotrowski grac »
1 » Łukasz Kondraciuk zawod »
1 » Kasta II Szczecin poszu »
1 » Lekcja futbolu. Śląsk o »
1 » Adam Nagórski wraca do  »
mecze:
12 » Pogoń Szczecin-Śląsk Wr »
4 » Dąb Dębno-Hutnik Szczec »
2 » Płomień Myślino-Astra U »
2 » KS Mustang-Saturn Mieln »
1 » Czarni II Szczecin-Ehrl »
1 » Sensation Kotwica Koło »
1 » Gwiazda Żalęcino-Klucze »
1 » Zefir Wyszewo-GKS Manow »
1 » SALOS Szczecin JS-Okręt »
1 » Jagiellonia Białystok-P »
aktualnie na portalu
zalogowanych: 0
gości: 2
statystyki portalu
• drużyn: 3038
• imprez: 143367
• newsów: 77005
• użytkowników: 80319
• komentarzy: 1151727
• zdjęć: 862035
• relacji: 40144
Najwiďż˝kszy Skateshop w Szczecinie.


widzisz błąd na stronie - zgłoś go nam
© 2006-2023 - by ligowiec team
Polityka Cookies