piłka nożna / Klasa Okręgowa
piłka nożna / Klasa Okręgowa -
Mewa pokonana. 'Gryf' utrzymuje drugą lokatę
autor: karolinaroW sobotę po ligowe punkty, tym razem do Reska, udała się ekipa „Gryfa” Kamień Pomorski. Dla miejscowej Mewy miała to być okazja do przerwania serii porażek, natomiast goście przyjechali bronić pozycji v-ce lidera tabeli.

„Gryf” do Reska udał się z bardzo konkretnym celem. Trzeba przyznać, że wybrańcom naszego szkoleniowca dość szybko udało się ułożyć mecz. Worek z bramkami już w 2 minucie spotkania otworzył Szymon Włodarek. Bramka stracona na samym początku meczu na pewno utrudniła grę gospodarzom, ale ich sytuacja pogorszyła się kilka minut później.
W 13 minucie drugą bramkę dla gości strzelił grający z 13 numerem na koszulce, kapitan zespołu, Kacper Wittbrodt. Niestety dla gospodarzy, to nie było ostatnie słowo niebiesko-biało-czerwonych. Osiem minut później do bramki strzeżonej przez Tomasza Haberskiego trafił Daniel Ratajczyk. Takim oto sposobem, po dwudziestu jeden minutach mieliśmy już 0: 3, a gospodarze zdali sobie sprawę, że realizacja ich planu meczowego będzie bardzo trudna. I kiedy miejscowi walczyli o to by się pozbierać i wrócić do meczu, „Gryf” dołożył kolejną bramkę. Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy, na listę strzelców wpisał się Dawid Roszak. W tej części meczu więcej bramek nie oglądaliśmy, a sędzia Jacek Tokarski zaprosił oba zespoły do szatni przy wyniku 0:4.

W przerwie trener Mewy postanowił dokonać trzech zmian, natomiast w ekipie „Gryfa” nastąpiła tylko jedna roszada - Igora Kurkę zastąpił Kamil Lewandowski. Po kilku minutach przerwy obie drużyny powróciły na boisko i arbiter mógł rozpocząć drugą odsłonę tego spotkania.

I to znów kamieńska ekipa znakomicie weszła w mecz. Podobnie jak w pierwszej połowie, tak i w drugiej, już kilka minut po rozpoczęciu gry mogliśmy odnotować kolejne trafienie. Tym razem Haberskiego pokonał Bartek Mucha. Wkrótce postanowił przypomnieć o sobie Szymon Włodarek, który w 58 minucie meczu podwyższył na 0:6. „Gryf” kontrolował spotkanie i dyktował jego tempo. Widząc spokój i opanowanie w szeregach swoich podopiecznych, trener Purczyński zaczął wprowadzać kolejnych zmienników. Dzięki temu na boisku w Resku mogliśmy oglądać również Olka Cieślika, Fabiana Bodka, Kubę Idzika, Adriana Konopskiego i powracającego do kadry meczowej Bartka Sasina. Ciężką sytuację swojego zespołu próbował ratować trener Mewy, lecz jego roszady personalne nie przyniosły efektu w postaci bramki. W ostatniej akcji meczu, swoje drugie trafienie tego dnia zanotował jeszcze Daniel Ratajczyk. Tuż po golu sędzia Tokarski zakończył pojedynek w Resku, a ekipa gości mogła świętować zwycięstwo i utrzymanie pozycji v-ce lidera.

Trener Karol Purczyński po meczu:
- Drużyna jest w dobrej dyspozycji, co potwierdziła podczas meczu w Resku. Kontrolowaliśmy mecz od początku do końca. Trudno nie być zadowolonym, gdy zawodnicy są skoncentrowani na zadaniach, są kreatywni, dzielą się piłką i do tego są skuteczni.