Ważna wygrana w Kleczewie
autor: Sokół KleczewKotwica Kołobrzeg zalicza kolejne zwycięstwo w trzeciej lidze i umacnia się na pozycji lidera grupy drugiej. Zespół Dietmara Brehmera pokonał w wyjazdowym meczu Sokoła Kleczew 3:0. Bramki dla zdobyli Michał Graczyk, Grzegorz Goncerz oraz Rafał Maćkowski.

Już na początku meczu na prowadzenie mogli wyjść gospodarze. Błąd w wyprowadzeniu na dwudziestym piątym metrze zaliczył Michał Graczyk. Piłkę od naszego pomocnika przejął zawodnik gospodarzy i znalazł się w sytuacji sam na sam z Oskarem Pogorzelcem.
Na szczęście dwukrotnie górą w pojedynku z zawodnikiem z Kleczewa okazał się dobrze dysponowany golkiper Nadmorskich. Kotwica odpowiedziała w szóstej minucie strzałem Ondreja Jakubova. Nasz boczny obrońca zdecydował się na uderzenie piłki z powietrza jednak bramkarz Sokoła z trudem wybił piłkę na rzut rożny. Na początku trzeciego kwadransa meczu zakotłowało się pod bramką gospodarzy. Piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego spadła pod nogi Michała Graczyka. Nasz pomocnik minął zawodnika gospodarzy i zdecydował się na uderzenie. Niestety w ostatnim momencie piłkę zablokował defensor zespołu z Wielkopolski. Na dwie minuty przed końcem pierwszej części meczu Kotwica objęła prowadzenie. Ponownie dośrodkowanie w pole karne Sokoła. Tam znajdował się Michał Graczyk, który z siódmego metra trafił do siatki i otworzył wynik spotkania.

Druga część meczu to bardzo dobry początek w wykonaniu biało-niebieskich. Już dwie minuty po gwizdku rezultat spotkania podwyższył Grzegorz Goncerz. Nasz napastnik wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony od Dominika Sadzawickiego i strzałem z pierwszej piłki trafił do siatki. Futbolówka odbiła się jeszcze od słupka, ale bramkarz gospodarzy nie miał nic do powiedzenia przy strzale naszego najskuteczniejszego strzelca. Druga bramka spowodowała zagubienie w szeregach gospodarzy a Kotwica starała się to wykorzystać. Najpierw sędzia podyktował rzut wolny na osiemnastym metrze po faulu na Leszku Jagodzińskim. Do piłki podszedł Paweł Łysiak, ale piłka po mocnym, technicznym uderzeniu naszego napastnika przeleciała minimalnie nad poprzeczką. Następnie na bramkę próbował uderzać Dominik Sadzawicki, ale jego uderzenie powędrowało nad poprzeczką. Chwilę później na indywidualną akcję zdecydował się aktywny tego dnia Leszek Jagodziński, ale strzał naszego młodzieżowca również był niecelny. Na dziesięć minut przed końcem środkowy obrońca gospodarzy obejrzał drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę i Sokół musiał dokończyć mecz w dziesiątkę. Kotwica miała pod kontrolą ostatnie minuty meczu, co pokazała w doliczonym czasie gry. Mocną piłkę z prawej strony w pole karne wrzucił Leszek Jagodziński a przepiękną bramkę z woleja zdobył Rafał Maćkowski. Piłka po strzale chwilę wcześniej wprowadzonego zawodnika poleciała w samo okienko bramki gospodarzy. Chwilę po trzecim golu dla Kotwicy arbiter zdecydował się na zakończenie spotkania.

0:1 - Michał Graczyk 43′
0:2 - Grzegorz Goncerz 47′
0:3 - Rafał Maćkowski 90+3′

Kotwica Kołobrzeg: 1. Oskar Pogorzelec - 30. Dominik Sadzawicki (2. Igor Martuszewski 84′), 4. Damian Kostkowski, 32. Robert Obst, 11. Ondrej Jakubov - 24. Leszek Jagodziński, 6. Piotr Łysiak, 18. Michał Graczyk, 27. Mateusz Rościszewski ( 29. Gabriel Szygenda 60′) - 10. Paweł Łysiak (7. Dominik Chromiński 72′), 17. Grzegorz Goncerz (9. Dawid Cempa 60′)(23. Rafał Maćkowski 84′)

źródło: kotwicakolobrzeg.com