Domowe zwycięstwo Kotwicy
autor: BengoroKolejny komplet punktów na wiosnę dopisuje ekipa Dietmara Brehmera.

W pierwszym domowym spotkaniu w tej rundzie Kotwica Kołobrzeg pokonała Bałtyk Gdynia 2:0 po bramkach, które padały w pierwszej połowie meczu. Dzięki sobotniej wygranej piłkarze Kotwicy w dalszym czasie utrzymali jednopunktową stratę do lidera z Grudziądza.
Biało-niebiescy od początku spotkania narzucili szybkie tempo gry i rzucili się do ataku na bramkę Bałtyku. Już w czwartej minucie meczu na indywidualną akcję zdecydował się Paweł Łysiak. Została ona zakończona strzałem z lewej nogi, który minimalnie przeleciał obok słupka zespołu z Trójmiasta. Dwie minuty później lewym skrzydłem podłączył się Ondrej Jakubov, który dośrodkował do zamykającego całą akcję Gabriela Szygendy. Nasz młodzieżowiec zdecydował się na strzał w światło bramki, ale w ostatnim momencie piłkę z linii bramkowej wybili obrońcy gości. W dziesiątej minucie meczu Kotwica objęła prowadzenie. Piłka z rzutu rożnego trafiła na głowę Damiana Kostkowskiego, który zgrał futbolówkę do Ondreja Jakubova. Słowak z bliska wpakował piłkę do siatki. To były zabójcze dwie minuty w wykonaniu Kotwicy Kołobrzeg. W dwunastej minucie meczu wynik meczu podwyższył Michał Graczyk. Nasz piłkarz otrzymał podanie od Leszka Jagodzińskiego i zdecydował się na uderzenie z dystansu. Mocny strzał zmieścił się prosto przy słupku bramki Bałtyku. W drugim kwadransie pierwszej połowy Kotwica miała jeszcze kolejny stały fragment gry. Do rzutu wolnego podszedł Piotr Łysiak, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w mur. Pierwsze zagrożenie goście stworzyli w trzydziestej szóstej minucie meczu. Najpierw groźnie zrobiło się po rzucie rożnym, ale piłkę wybili nasi obrońcy. Chwilę później na strzał z szesnastki zdecydował się zawodnik Bałtyku, ale piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką bramki Oskara Pogorzelca.

Druga część meczu rozpoczęła się od uderzenia z dystansu w wykonaniu zespołu Roberta Reiwera. Na posterunku był jednak Oskar Pogorzelec, który popisał się kapitalną interwencją wybijając na rzut rożny piłkę zmierzającą w okienko bramki. Kotwica przeważała, ale Bałtyk starał się odpowiadać stałymi fragmentami i szybkimi kontratakami. W końcówce spotkania więcej klarownych sytuacji miała jednak drużyna z Kołobrzegu. Piłkę na swojej połowie odebrał Paweł Łysiak, który zdecydował się na indywidualny rajd przy okazji zakładając dwóm zawodnikom Bałtyku efektywne „siatki”. W ostatniej chwili tuż przed polem karnym strzał zablokował defensor gości. W osiemdziesiątej piątej minucie w polu karnym padł Robert Obst a arbiter wskazał na „wapno”. Do jedenastki podszedł Dawid Cempa, którego uderzenie w lewy, dolny róg obronił Michał Bartkowiak.

1:0 - Ondrej Jakubov 10′
2:0 - Michał Graczyk 12′

Kotwica Kołobrzeg: 1. Oskar Pogorzelec - 29. Gabriel Szygenda, 4. Damian Kostkowski, 32. Robert Obst, 11. Ondrej Jakubov - 27. Mateusz Rościszewski, 6. Piotr Łysiak (8. Bartosz Kalupa 78′), 18. Michał Graczyk, 24. Leszek Jagodziński (23. Rafał Maćkowski 60′)- 17. Grzegorz Goncerz (9. Dawid Cempa 60′), 10. Paweł Łysiak

Bałtyk Gdynia: 1. Michał Bartkowiak - 4. Damian Garbacik, 5. Fabian Lengiewicz, 6. Oskar Sikorski, 7. Mateusz Gułajewski - 9. Michał Marczak, 14. Jan Bożym, 15. Dominik Wołowski, 17. Igor Jankowski, 18. Oskar Bohm, 19. Bartosz Nowicki
źródło: kotwicakolobrzeg.com