piłka ręczna / Pozostałe rozgrywki
piłka ręczna / Pozostałe rozgrywki -
Pogoń znów zaskoczyła. Faworyt miał problemy
autor: Artur SzeferSzczecinianki przystępowały do spotkania w 1/8 finału bez żadnej presji. Gra w Pucharze Polski była dla niej przyjemnością, dodatkowym atutem, złapaniem doświadczenia. Pierwszą rundę, czyli 1/16, przeszły bez gry (rzeszowianki wyeliminował koronawirus). Rywalizacja z Suzuki Koroną Handball Kielce miała być pewnego rodzaju testem, choć nikt z działaczy niczego wielkiego nie oczekiwał. Wszak to wciąż drużyna z najwyższej klasy rozgrywkowej. Bez znaczenia, że zajmująca ostatnią lokatę. Faworyt 'pełną gębą'.
Ale nie taki diabeł straszny, jak go malują. Jeśli gospodynie po kwadransie rywalizacji traciły do rywalek tylko 2 bramki (7:9), to coś było na rzeczy. Owszem, pewne zastrzeżenia można było mieć do gry defensywnej. Dużo lepiej wyglądały w tym względzie przyjezdne. Z większą łatwością wypracowywały sobie pozycje do rzutu, ale był to też efekt błędów indywidualnych ze strony Pogoni. Summa summarum kibice nie mogli narzekać na emocje.

W 24. minucie meczu urazu doznała Dominika Peda. Pechowo upadła po skutecznej interwencji. Miejmy nadzieję, że uraz nie okaże się zbyt groźny. Jeszcze przed przerwą z kontuzji nabawiły się: Julia Jasińska i Paulina Kasprzyk. Ta druga z wymienionych nie dokończyła zawodów. Wracając jednak do meczu, to trzeba przyznać, że Pogoń nawiązywała walkę z Koroną. Szczecinianki co prawda musiały gonić wynik, ale robiły to dość skutecznie. Wynik do przerwy ustaliła Milica Rancić. Na 4 sekundy przed końcem zaskoczyła Małgorzatę Hibner.

autor: Artur SzeferPo zmianie stron nadarzyła się okazja do wyrównania, ale Wiktoria Stefaniak oddała zbyt czytelny rzut. Po chwili powędrowała na ławkę kar. Problemem okazała się także zmiana w bramce gości. Patrycja Chojnacka robiła swoje. Granatowo-bordowym udawało się jednak trzymać blisko przeciwniczek. Potrafiły bowiem minimalizować straty. Zmęczenie mogło mieć wpływ w końcowej fazie tej rywalizacji. Z pewnością większe po stronie kielczanek.

Niestety, mocno spadła skuteczność Pogoni. Na 11 minut przed końcem nasza strata sięgała już 8 bramek. To dużo, zważywszy na fakt, że szczecinianki totalnie zacięły się pod bramką Marty Chodakowskiej. W dodatku grę utrudniało Pogoni krycie indywidualne Stefaniak czy też Alicji Ślęzak. Ostatecznie pożegnaliśmy się z Pucharem Polski na etapie 1/8 finału, ale w bardzo dobrych nastrojach.