piłka nożna / Ekstraklasa -
Awans to obowiązek
Czas na ligową odskocznię. Przed nami pierwsze spotkania I rundy Fortuna Pucharu Polski. Przeciwnikiem Pogoni Szczecin na tym etapie będzie drugoligowy KKS 1925 Kalisz. Szczecinianie nie mogą liczyć na żadną wymówkę. Ich obowiązkiem jest awans do 1/16 finału. Każdy inny wynik niż zwycięstwo Dumy Pomorza będzie sensacją i zarazem kompromitacją. Początek spotkania o godzinie 18, a poprowadzi je 36-letni arbiter Paweł Malec.
Spotkanie KKS-u 1925 Kalisz z Pogonią Szczecin to pucharowa powtórka z 10 sierpnia 2016 roku. Wówczas obie drużyny spotkały się w tych rozgrywkach na etapie 1/16 finału. Dla Portowców była to przyjemna przeprawa. Pogoń do przerwy prowadziła 2:0 po golach Łukasza ZwolińskiegoSpasa Deleva. Po przerwie kolejne trafienie dołożył Łukasz Zwoliński, a bramka Gracjana Jarocha przypieczętowała zwycięstwo 4:0.

KKS 1925 Kalisz to obecnie 9. drużyna eWinner II ligi. Podopieczni Ryszarda Wieczorka grają w tym sezonie w kratkę. Aktualnie notują serię dwóch porażek z rzędu (z Ruchem Chorzów 2:1 oraz z rezerwami Śląska Wrocław 2:0). Kaliszanie to zespół, który zanotował spory progres w ostatnich latach. W poprzednim sezonie KKS awansował do finału baraży o I ligę. W decydującym meczu Trójkolorowi przegrali ze Skrą Częstochowa 3:0.

Kosta Runjaić ma ostatnio sporą bolączkę. Słynąca ze szczelnej defensywy Pogoń ostatnio regularnie traci gole. Co więcej Portowcy kluczowe gole tracą w końcówkach spotkań, a co za tym idzie raz za razem wypuszczają z rąk zwycięstwa. Choć Duma Pomorza zajmuje trzecią lokatę w lidze, to w grze drużyny widać dużo niedociągnięć. W meczu z KKS-em Kalisz powinniśmy obejrzeć piłkarzy, którzy w mniejszym wymiarze czasowym wystąpili w spotkaniu z Cracovią Kraków. Przypomnieć trzeba, że w meczu pucharowym obowiązkiem jest występ dwóch zawodników młodzieżowych.