piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Porażka drugiej drużyn Olimpii w Pucharze Polski
W rozegranym w środę meczu Pucharu Polski Kobiet, druga drużyn Olimpii Szczecin uległa na własnym obiekcie Błękitnym Stargard 2:1.

Pierwszego gola piłkarki Błękitnych strzeliły w 7 minucie, dobrym strzałem popisała się Natalia Gugała. Mimo straconej bramki Olimpijki robiły wszystko, by doprowadzić do wyrównania. Okazja nadarzyła się w 35 minucie. Po dobrej akcji, zespół prowadzony dziś wyjątkowo przez szkoleniowca pierwszej drużyny Adama Gołubowskiego, wyrównał wynik spotkania. Radość drużyny ze Szczecina nie trwała zbyt długo, już trzy minuty później na listę strzelczyń ponownie wpisała się Natalia Gugała.
W drugiej połowie szczecinianki były drużyną lepszą, konstruowały więcej dogodnych okazji, jednak brakowało skuteczności i decyzji o oddaniu strzału. Olimpijki walczyły do końca, dogodna okazja na wyrównanie nadarzyła się w doliczonym czasie. Przy rzucie rożnym szkoleniowiec Olimpii, stawiając wszystko na jedną kartę, nakazał bramkarce wejście w pole karne rywalek. Niestety nie przełożyło się to na zdobycz bramkową.

Po meczu poprosiliśmy trenera Olimpii Adama Gołubowskiego o podsumowanie spotkania:
Jesteśmy w Olimpii w tej chwili w fazie przebudowy począwszy od pierwszego zespołu, a na pozostałych drużynach kończąc. Mamy obecnie ciężki okres, zespół rezerw boryka się z duża liczbą kontuzjowanych zawodniczek. Po ostatnich wysokich porażkach w lidze byliśmy dziś pełni obaw. W tym meczu wszystko się udało oprócz najważniejszego czyli wyniku. Przegrywamy 2:1, po wysokiej porażce w weekend uważam, że to progres. Mecz mógł się podobać, było dużo kontroli i fajnej gry. Dziś prowadziłem zespół gościnnie, ale jestem bardzo pozytywnie zaskoczony niektórymi dziewczynami. Jest nam jednak przykro, że nie ma awansu. Trzeba oddać, że w zespole Błękitnych gra bardzo utalentowana dziewczyna Natalia Gugała, która przewyższa tę ligę, strzela dużo bramek, na pewno jako Olimpia mocno się nią zainteresujemy, mam nadzieję, że uda się ją sprowadzić do Olimpii żeby spróbowała swoich sił w pierwszej drużynie na poziomie Ekstraligi. Nasze bardzo młode dziewczyny, szczególnie te z rocznika 2006, pokazał się dziś bardzo dobrze. Z gry byliśmy dziś zespołem zdecydowanie lepszym, natomiast Olimpia nie strzela bramek. Widoczny był brak pewności siebie, za mało prób strzałów. Muszę zaznaczyć, że w bramce zagrała dziś zawodniczka z pola. Plaga kontuzji, o której wspominałem zmusiła nas do takiego rozwiązania. Jednak Anastazja, która pełniła dziś rolę bramkarki poradziła sobie dobrze, rozgrywała dużo piłek od tyłu. Na pewno nie zawiniła przy żadnej bramce.