piłka nożna / B klasa
piłka nożna / B klasa -
Ruszyła B-klasa, Sztorm liderem po pierwszej kolejce
autor: aszefW mijający weekend swoje rozgrywki zainaugurowała szczecińska B-klasa. Na boiskach najniższej klasy rozgrywkowej obejrzeliśmy kilka bardzo ciekawych pojedynków. Tylko Sztorm Szczecin i Victoria 95 Przecław zachowały czyste konta.

Bardzo emocjonujące spotkanie obejrzeli kibice w Mierzynie gdzie miejscowa Mierzynianka podejmowała Pioniera Szczecin. Beniaminek, który po kilku latach przerwy powrócił do szczecińskiej B-klasy pokonał gości 5:4.
Pewne zwycięstwo zanotował Sztorm Szczecin. Na boisku przy ul. Witkiewicza Sztormowcy podejmowani byli przez Fututre. Goście wynik meczu otworzyli już w 4 minucie, pewnym uderzeniem bramkarza Future pokonał Grzegorz Wojtkiewicz. Drugiego gola podopieczni Adama Gołubowskiego zdobyli w 13 minucie, a strzelcem bramki był nowy zawodnik Sztormu Paweł Pawlaczek. Ostatnie dwadzieścia minut pierwszej połowy to przewaga gospodarzy, którzy przeprowadzili kilka groźnych ataków, jednak w bardzo dobrej dyspozycji był bramkarz Sztormu Dariusz Woźniak, który zanotował kilka fantastycznych interwencji. Po przerwie goście podwyższyli prowadzenie na 3:0 i oddali inicjatywę Future. Gospodarze próbowali zagrozić bramce Sztormu jednak bardzo dobrze grająca w tym dniu defensywa gości nie dopuszczała do większego zagrożenia. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 3:0. Warto zauważyć i pochwalić zespół Future za przygotowanie wielu atrakcji przy okazji tego pojedynku. Były dmuchańce dla dzieci, grill z kiełbaskami, stoisko z konsultacjami dietetycznymi, a w przerwie pokaz taneczny. Piłkarzy obu drużyn na boisko wyprowadzili młodzi podopieczni akademii Future.

W niedzielne popołudnie mecz pełen emocji można było obejrzeć w Tanowie, gdzie Rybak Trzebież podejmował Okręt Szczecin. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, już w 8 minucie po przejęciu piłki w środku boiska wynik otworzył Wyrolędzki. Do remisu Okręt doprowadził w 30 minucie, atomowym uderzeniem z ponad 25 metrów popisał się Bursa. Trzebieżanie świetnie rozpoczęli druga połowę, bo już w 48 minucie wynik podwyższył Artur Pachulski. Gospodarze nie zatrzymywali się i w każdej kolejnej akcji dążyli do podwyższenia wyniku. Na kolejnego gola nie trzeba było długo czekać. W 53 minucie po wyrzucie futbolówki z autu i dobrym zgraniu Bednarskiego, po raz drugi piłkęw siatce umieścił Pachulski. Przy dwubramkowym prowadzeniu Rybak cofnął się i oddał inicjatywę gościom. Wykorzystał to Okręt i zdobył bramkę kontaktową, a strzelcem gola był Malujdy. Trener gości próbował pobudzić swój zespół dokonując zmiany, jednak wynik spotkania pozostał bez zmian.

Liderem po pierwszej kolejce jest Sztorm Szczecin, tabelę zamyka Future Szczecin. Z powodu nieparzystej liczby drużyn w pierwszej serii gier pauzował zespół Czarnych II Szczecin.

Po pierwszej kolejce śmiało można powiedzieć, że rozpoczęty właśnie sezon 'Serie B' zapowiada się bardzo ciekawie i ciężko jednoznacznie wskazać zespół, który jest faworytem do awansu.