Mecz niewykorzystanych okazji
autor: Ariel Szydłowski W meczu piątej kolejki rundy drugiej żółtozieloni przegrali na wyjeździe z Pomorzaninem Toruń 4:2.
Mecz zaczął się wyśmienicie dla naszej drużyny, która już 4 minucie meczu wyszła na prowadzenie. Szybką dwójkową akcję Dąbrowski, Świder zamknął Mikołaj Midzio pokonując golkipera gospodarzy.
Nie minęło 180 sekund i chemicy mieli drugą wyśmienitą okazję do zdobycia bramki. Jednak strzał Kuby Świdra z ostrego kąta obronił bramkarz Pomorzanina. Policzanie w pierwszej połowie meczu totalnie zdominowali gospodarzy. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy nasz zespół miał jeszcze dwie okazję na podwyższenie rezultatu. Jednak w obu przypadkach zabrakło odrobiny szczęścia. Najpierw po szybkiej akcji w pole karne wpadł aktywny tego dnia Świder, minął zwodem obrońcę i mając przed sobą już tylko bramkarza źle uderzył piłkę i ta przeleciała obok bramki. Druga okazja to strzał z główki Midzio, po dośrodkowaniu Dąbrowskiego. Jednak i tym razem piłka minimalnie minęła słupek bramki Pomorzanina.

Druga połowa jak i pierwsza mogła i powinna zacząć się jak pierwsza czyli od zdobycia bramki przez chemików. Jednak doskonałej okazji nie wykorzystał Konrad Data, który przegrał pojedynek sam na sam z Mikołajczakiem. Niestety w 51 minucie po rzucie wolnym gospodarze zdobyli bramkę po strzale Więckowskiego i od tego momentu to oni przejęli inicjatywę zdobywając w krótkim kolejne dwie bramki. Po trafieniu Więckowskiego naszego bramkarza dwukrotnie pokonał wprowadzony po przerwie Rybacki. W 85 minucie meczu kolejnym dobrym zagraniem popisał się Świder, który zagrał prostopadłą piłkę do wychodzącego na pozycję Dąbrowskiego. A ten sprytnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Nasz zespół rzucił się do odrabiania strat i był bardzo bliski do wyrównania stanu spotkania. Żółtozieloni stawiając wszystko na jedną kartę nadziali się na kontrę gospodarzy po której wynik meczu ustalił Karbowiński. Zaraz po bramce sędzia główny zakończył spotkanie.

Chemik: Brzozowski - Klimkowicz(70’ Palej), Kosacki, Siluk, Białek(75’ Chmielowiec), Michałowski, Jakubiak(60’ Szala), Data(73’ Chyrek), Dąbrowski, Świder, Midzio

0:1 - 4 min Midzio

1:1 - 51 min Więckowski

2:1 - 55 min Rybacki

3:1 - 65 min Rybacki

3:2 - 85 min Dąbrowski

4:2 - 90+3 min Karbowinski