Po punkty ale z szacunkiem dla rywala
autor: choroSeria wyjazdów zbliża się do połowy. Przed nami trzeci z rzędu w ogóle, a drugi ligowy. Tym razem do Gniezna, gdzie jutro, tj. w sobotę, o godzinie 17:00 Flota stoczy pojedynek z tamtejszym Mieszkiem.

Potem jeszcze wyjazdy do Koszalina i Wejherowa i dopiero 22 maja zobaczymy nasz zespół w Świnoujściu w spotkaniu z Chemikiem Police. Już z kibicami. Nie jest tajemnicą, że celem jutrzejszego meczu są 3 punkty. Przeciwnik zajmuje bowiem ostatnie miejsce w tabeli, zdobywszy zaledwie 2 punkty, w zremisowanych po 1-1 u siebie meczach z bezpośrednio wyprzedzającymi go Górnikiem Konin i Chemikiem Police.
Jednak ku przestrodze przypomnijmy, że świnoujski zespół choć wygrał w tym sezonie 4 mecze wyjazdowe, to jednak na boiskach innych maruderów tylko remisował. Czyli punkty w Gnieźnie też trzeba będzie zdobyć a nie wziąć. Ale jest też pociecha, że z drużyn zakwalifikowanych do grupy B Flota przegrała wyjazdowy pojedynek jedynie w Jarocinie, z kolei od 14 marca 2021 nie przegrywa w ogóle. Do tego coraz lepsza gra i poprawiająca się skuteczność dają podstawy do optymizmu. Na pewno to Flota jest faworytem tego spotkania, byle tylko nie poczuć się zwycięzcą jeszcze przed meczem. Przeciwnik na pewno się nie położy i zainwestuje w ten mecz wszystko co ma.
Nieco historii. Z drużyną Mieszka Flota spotkała się w III lidze wielokrotnie. W XXI wieku były to lata 2003-07, z roczną przerwą na grę Floty w IV lidze, oraz sezon bieżący. 15 sierpnia 2020 w Świnoujściu Flota wygrała po zaciętym meczu 4-2. Goście dwukrotnie wówczas wyrównywali, bramka na 3-2 padała w 80, a na 4-2 w 90 minucie, zatem wynik był niepewny do ostatniej minuty czasu przepisowego. Trzy gole dla Floty zdobył wówczas Paweł Iskra, jedną Grzegorz Tarasewicz, dla Mieszka Jakub Hoffmann (najskuteczniejszy aktualnie piłkarz w Gnieźnie - 5 bramek) oraz Miłosz Brylewski, dla którego było to jedyne trafienie w bieżących rozgrywkach. Na liście strzelców w drużynie Mieszka tylko 5 zawodników - poza wymienionymi są to: Dawid Urbaniak, Filip Fiborek i Łukasz Bogajewski.

Jak się dowiadujemy, gospodarze planują przeprowadzić bezpośrednią transmisję z tego spotkania na YouTube. Link do kanału znajduje się tutaj. Zapraszamy. Ten mecz będzie jeszcze bez publiczności, ale bądźmy z drużyną chociaż wirtualnie. To też poprawia samopoczucie.