Cenna wygrana w Jarocinie. Dwie bramki Szygendy
autor: http://www.gwardia-koszalin.plBardzo cenną wygraną odnieśli w Jarocinie piłkarze Gwardii Koszalin. W pierwszym meczu w grupie B, drużyna z Koszalina ograła Jarotę 3:0.

Tym samym Gwardziści w pełni zrewanżowali się rywalom za porażkę poniesioną w połowie marca, gdy nasz zespół uległ na wyjeździe Jarocie 1:2. Jako pierwsi dogodne okazje do strzelenia gola stworzyli sobie gospodarze, lecz udanie między słupkami interweniował Dawid Skoczyk. W dziewiątej minucie przyjezdni objęli prowadzenie, agresywnym pressingiem zmusili defensywę gospodarzy do wycofania futbolówki do bramkarza, ten naciskany przez Gabriela Szygendę (na zdjęciu) popełnił fatalny błąd i pomocnik gości zespołu otworzył rezultat spotkania.
W końcówce pierwszej części Gabriel ponownie wpisał się na listę strzelców, dobrze odnajdując się w zamieszaniu powstałym w okolicach pola karnego gospodarzy.

Po zmianie stron miejscowi dążyli do zmiany niekorzystnego dla siebie rezultatu, stwarzając sobie kilka okazji do zdobycia bramki. Za każdym razem piłka mijała światło bramki, bądź między słupkami pewnie interweniował Dawid Skoczyk. Gwardia cierpliwie czekała na swoją szansę do postawienia kropki nad 'i'. W doliczonym czasie gry indywidualną akcję przeprowadził Dawid Rybacki, a piłkę do siatki posłał Maksymilian Boczek.

Skład Gwardii: Skoczyk - Walaszczyk, Wojciechowski, Czyżewski, Maciąg, Grela (68. Boczek), Chyła, Hendryk, Bać, Szygenda (80. Rybacki), Zalewski (47. Gross).