piłka nożna / IV liga
piłka nożna / IV liga -
Vikingowie liderem IV ligi
autor: FB Vineta WolinW sobotę na Vikingów czekało kolejne trudne wyzwanie. Zespół z Wolina udał się na mecz wyjazdowy z Olimpem Gościno, na teren z którego zazwyczaj nie przywoził kompletu punktów.

W porównaniu z poprzednim meczem duet trenerski Przemysław Tomków - Dawid Jeż postawił tego dnia na Jakuba Tarkę z lewej strony defensywy. Do bramki po krótkiej nieobecności spowodowanej przeziębieniem powrócił Jakub Kokiel. Mimo angielskiej pogody i bardzo nierównej nawierzchni na gościńskim obiekcie, Vikingowie od pierwszej minuty rzucili się do ataku. Już w piątej minucie spotkania przed doskonałą okazją stanął Konrad Bartoszewicz. Skrzydłowy Vinety stanął oko w oko z bramkarzem Olimpu, lecz niestety poślizgnął się i po jego strzale piłką przeleciała milimetry obok prawego słupka bramki gospodarzy.
Vikingowie nie podłamali się nieudaną próbą otwarcia wyniku i uparcie dążyli do naruszenia defensywy gospodarzy. Goście raz po raz tworzyli sobie sytuację pod bramką rywala, a efekt przyszedł w 25 minucie po strzale Kamila Wiśniewskiego, który zamienił na bramkę podanie Konrada Bartoszewicza.
Ten sam duet przypomniał o sobie defensywie gospodarzy w 44 minucie spotkania. Akcja rozegrana prawą stroną boiska, dośrodkowanie Konrada Bartoszewicza w pole karne, gdzie świetnie ustawiony Kamil Wiśniewski uderza piłkę z powietrza, w efekcie czego futbolówka trafia do siatki!
Po przerwie gospodarze spróbowali zagrozić bramce Vikingów, jednak trudno tutaj mówić o konkretnym zagrożeniu bramki Jakuba Kokiela. Bramkarz Vinety musiał jednak być ciągle w pełni skoncentrowany, ponieważ w warunkach jakie spotkały nas w Gościnie każda próba uderzenia na bramkę wymaga maksimum koncentracji
W ostatnich dwóch kwadransach dominacja Vikingów w sobotnim starciu nadal nie podlegała dyskusji. Doskonałą akcję w 66 minucie spotkania przeprowadził Szymon Smerdel, który ominął dwóch rywali i w pojedynkę rozmontował defensywę gości, zdobywając dla Vinety bramkę na 3:0.
Gospodarze wyraźnie opadli z sił, co skutkowało kolejnymi dobrymi okazjami dla Vikingów. Ostatnie trafienie dla zespołu gości to błysk młodzieżowców . Z prawej strony urwał się Łukasz Bożko, którego zagranie w pole karne skutecznie wykończył Bartosz Nizio, notując bramkę dla Vikingów w swoim debiucie
Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0 dla Vikingów! Od pierwszej do ostatniej minuty woliński zespół kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń, w pełni zasługując na wysokie zwycięstwo. Triumf smakujący podwójnie, ponieważ na obiekcie w Gościnie zawsze Vikingowie zmagali się z kłopotami .
Wróciliśmy na fotel lidera!
W sobotę czeka nas druga batalia w rundzie wiosennej na Stadionie przy ulicy Gryfitów. Do Wolina na mecz ligowy przyjedzie zespół Darłovii Darłowo, który u siebie w spotkaniu z Vinetą wyrwał jeden punkt.