piłka nożna / Ekstraklasa -
'Biali' pokonali 'Granatowo-Bordowych'
autor: pogonszczecin.plNa zakończenie pierwszego tygodnia przygotowań zawodnicy Pogoni Szczecin rozegrali grę wewnętrzną. Treningowy pojedynek trwał 2x30 minut. Sztab szkoleniowy podzielił piłkarzy na dwa zespoły 'Granatowo-Bordowych' oraz 'Białych'.

Mecz rozgrywany był na płycie boiska numer 3. Zwycięstwo odniósł zespół grający w białych strojach (2:1). W pierwszej części więcej dobrych okazji stworzyli sobie Biali. Strzałów próbowali Adrian Benedyczak i Tomas Podstawski, ale na posterunku był Dante Stipica. W 21. minucie na prowadzenie wyszła właśnie ta drużyna. Adrian Benedyczak wpadł w pole karne, zdołał zagrać do środka, a tam piłkę do pustej bramki skierował zamykający akcję Mariusz Fornalczyk. Sześć minut później dogodną sytuację do wyrównania stanu spotkania mieli Granatowo-Bordowi. Najpierw strzał Alexandra Gorgona obronił Jakub Bursztyn, a dobitkę Kacpra Smolińskiego ofiarnie głową wybił ponad bramkę Jakub Bartkowski.
Druga połowa rozpoczęła się ponownie od uderzenia Adriana Benedyczaka. Po chwili strzelał kolejny gracz Białych - Jakub Bartkowski. Oba uderzenie były niecelne. Odpowiedzią rywali było dośrodkowanie Michała Kucharczyka, które dotarło do Kacpra Smolińskiego. Pomocnik uderzył z ostrego kąta, ale piłka minęła bramkę. Kolejna akcja tej dwójki była już udana. Tym razem dośrodkowanie 'Kuchego' spadło na głowę Kacpra Smolińskiego, a ten precyzyjnie skierował piłkę do siatki i wyrównał stan meczu w 48. minucie.

Na pięć minut przed końcem kolejne swoje uderzenie w grze wewnętrznej oddał napastnik Białych - Adrian Benedyczak. Piłka minęła jednak bramkę. Kilka chwil później Maciej Żurawski był faulowany w polu karnym i arbiter główny zdecydował się podyktować rzut karny. Jedenastkę dla Białych wykorzystał Sebastian Kowalczyk.

Z powodu przeziębienia zabrakło Luki Zahovicia. Nie zagrali też kontuzjowani Hubert Matynia, Luis Mata i Kostas Triantafyllopoulos. Z lekkim urazem zmaga się również Adam Frączczak i on także nie zagrał w dzisiejszej grze wewnętrznej.

Gra wewnętrzna (2x30), Szczecin
Granatowo-Bordowi - Biali 1:2 (0:1)