koszykówka / ligi mężczyzn
koszykówka / ligi mężczyzn -
Krosno nadal nieodczarowane
autor: Kotwica Kołobrzeg inf.prasowaW daleką podróż do Krosna wybraliśmy się bez chorego Mateusza Stawiaka. Naprzeciw swoim kolegom z poprzedniego sezonu stanął Michał Sadło. W drużynie Miasto Szkła występuje dwóch podkoszowych, którzy w przeszłości grali w Kotwicy, czyli Maciej Żmudzki i Bartosz Ciechociński.
Mecz rozpoczęliśmy stałą w ostatnim czasie piątką Norbert Kulon, Piotr Robak, Szymon Pawlak, Hubert Wyszkowski, Michał Marek. Mecz lepiej rozpoczęli Czarodzieje z Wydm, przez co objęli prowadzenie. Jednak z biegiem kwarty spotkanie było coraz bardziej wyrównane.
Po kilku minutach gry boisko ze względu na kontuzje (rozcięcie łuku brwiowego) musiał opuścić jeden z liderów gospodarzy Wieloch. W Kotwicy odpowiedzialność za zdobywanie punktów wziął na siebie kapitan Piotr Robak, natomiast w drużynie gospodarzy Ciechociński oraz Czujkowski. Pierwsza część meczu zakończyła się remisem 16-16.

Świetne wejście na początku drugiej kwarty miał Stankowski, którzy zdobył 8 punktów pod rząd trafiając 2 celne rzuty z dystansu oraz z półdystansu. Dało to chwilowe prowadzenie Kotwicy. Tak jak w pierwszej kwarcie oglądaliśmy wyrównane spotkanie. Do przerwy prowadziło Krosno 33-31.

Po przerwie gospodarze szybko powiększyli prowadzenie za sprawą dobrze rzucającego z dystansu Oczkowicza oraz Ciesielskiego. Gospodarze powoli powiększali przewagę, która wynosiła już ponad 10 punktów. Nie do zatrzymania pod koszem był Ciechociński wspomagany przez Żmudzkiego. Przedostatnia część meczu zakończyła się prowadzeniem Krosna 61-50.

Na początku ostatniej kwarty przewagę gospodarzy powiększył Oczkowicz 2 celnymi rzutami z dystansu. Krosno prowadziło już 17 punktami. W dalszej części meczu obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze kontrolowali przebieg spotkania utrzymując ponad 10 punktowe prowadzenie. Mecz zakończył się wygraną Krosna 80-66. Kołobrzeską koszykówkę zasila Energa Grupa Orlen.

Miasto Szkła Krosno - Energa Kotwica Kołobrzeg 80:66 (16:16, 17:15, 28:19, 19:16)

Miasto Szkła: Ciechociński 24, Oczkowicz 19, Żmudzki 14, Ciesielski 9, Czujkowski 6, Szczypiński 6, Wieloch 2, Krzywdziński 0.

Energa Kotwica: Robak 19, Stankowski 10, Struski 9, Kulon 8, Pawlak 7, Sadło 7, Wyszkowski 4, Kruszczyński 2, Marek 0.

źródło: Kotwica Kołobrzeg, inf.prasowa