piłka nożna / Futsal
piłka nożna / Futsal -
W nowych strojach, ale bez zwycięstwa
autor: A. SzeferHala przy ul. Twardowskiego nadal pozostaje bez zwycięstwa gospodarzy w niej. W ostatniej próbie Futsal Szczecin przegrał u siebie z FC 10 Zgierz 3:5.
Futsal Szczecin przystąpił do meczu z 3. w tabeli przed 11. serią gier FC10 Zgierz osłabiony brakiem podstawowego bramkarza - Łukasza Koszmidra. Zastąpił go doświadczony, także w ekstraklasie, Daniel Szklarz i spisał się całkiem dobrze.

Prowadzenie objęli goście, ale gospodarze przyzwyczajeni do gonitwy za wynikiem odpowiedzieli za sprawą świetnej akcji Rafała Gnapa, który uderzył nie do obrony. Mecz był wyrównany, ale delikatną przewagę mieli goście.

Po zmianie stron kapitan gospodarzy dał znać o swoich umiejętnościach. Łukasz Kubicki minął zwodem obrońcę, zastawił i strzelił nie do obrony. Nie było czasu na radość i chyba także na koncentrację. Goście w kilka minut zdobyli dwie bramki i wyszli na prowadzenie.

Po kolejnych kilku minutach było już 4:2, ale rozmiary prowadzenia zmniejszył Kubicki. Szczecinianie grali odważnie, swoją szansę miał nawet bramkarz Daniel Szklarz, który odważnie wyszedł z piłką i strzelił obok słupka.

Futsal Szczecin rzucił już wszystkie siły do ataku, a goście strzelili gola na 5:2. Debiut gospodarzy w nowych pieknych strojach nie udał się więc ostatecznie. Na premierowe zwycięstwo przed własną publicznością przyjdzie poczekać przynajmniej do kolejnego starcia.

W następnej kolejce Futsal Szczecin zagra na parkiecie TAF Toruń.

Futsal Szczecin - FC10 Zgierz 3:5 (1:1)
Bramki: Gnap, Kubicki 2 - Banaszczyk 2, Błaszczyk, Niewiadomski, Pomykała.

Futsal: Szklarz - Sobinek, Jurys, Hajdukiewicz, Kubicki, Ława, Zieliński, Maćkiewicz, Gnap, Sapon, Moises.

Pozostałe wyniki 11. kolejki: Widzew Łódź - AZS UG Gdańsk 3:9, LZS Bojano - Victoria Sulejówek 8:5, KS Gniezno - TAF Toruń 1:5, Futsal Oborniki - We-Met Futsal Club Kamienica Królewska 2:3, Orlik Mosina - Legia Warszawa 5:4.
źródło: Futsal Szczecin