koszykówka / ligi mężczyzn
koszykówka / ligi mężczyzn -
Miłe złego początki
autor: Kotwica Kołobrzeg inf.prasowaDo Kołobrzegu przyjechała drużyna z Wrocławia, która po porażce na własnym parkiecie z Dzikami chciała udowodnić, że był to jedynie wypadek przy pracy. Mecz rozpoczęliśmy piątką Norbert Kulon, Piotr Robak, Szymon Pawlak, Mateusz Stawiak i Michał Sadło. Początek spotkania to niecelne rzuty z obu stron. Dopiero po blisko 2 minutach wynik meczu otworzył Jędrzejewski. Z każdą minutą kwarty stopniowo rosła przewaga gospodarzy, a WKK miało duże problemy z celnością popełniając kilka strat. Pierwsza część meczu zakończyła się wyraźnym prowadzeniem Kotwicy 19-10. Co ciekawe w pierwszych dwóch spotkaniach naszą bolączką były właśnie I kwarty wyraźnie przegrywane.
Na drugą kwartę goście wyszli bardzo zmotywowani czego efektem była zdecydowanie lepsza gra w obronie oraz skuteczność, chociaż początek należał do Czarodziejów z Wydm czego efektem było najwyższe prowadzenie w meczu 13-punktów. Niestety po raz pierwszy w meczu dał o sobie znać duet rzucających WKK Koelner-Prostak, którzy rozpoczęli rzucanie z dystansu w tym meczu. Z biegiem kwarty topniała przewaga gospodarzy. Do przerwy widniał na tablicy wyników w hali Milenium remis po 34.

Po przerwie po raz kolejny przypomniał o sobie Prostak, który szybko wyprowadził gości na 6 punktowe prowadzenie za sprawą dwóch celnych rzutów z dystansu. Szybko na rzuty Prostaka z dystansu tym samym odpowiedział Stawiak wraz z Daszke, ale przewaga gości utrzymywała się w granicach 6 punktów. Przedostatnia część meczu zakończyła się prowadzeniem gości 61-53.

W ostatniej kwarcie przypomniał o sobie Niedźwiedzki, który grał bardzo dobrze w obronie oraz zdobywał ważne punkty dające w miarę bezpieczne prowadzenie WKK. Na minutę przed końcem meczu mieliśmy możliwość zbliżenia się na zaledwie punkt do Wrocławian, ale rzutu z dystansu nie trafił Załucki. Mecz zakończył się wygraną WKK 73-80. Kolejny mecz zagramy już w środę z Czarnymi Słupsk. Kołobrzeską koszykówkę zasila Energa Grupa