piłka nożna / Klasa Okręgowa
piłka nożna / Klasa Okręgowa -
Grad bramek na stadionie w Gryficach
autor: SkibaSobotni mecz Sparty Gryfice zakończył się wysoką wygraną gospodarzy oraz czterema golami Kamila Bogusza.

Początek meczu wcale nie zapowiadał takiego wyniku oraz ilości bramek. Przyjezdni z Łożnicy przystępowali do tego spotkania jako outsider okręgówki z dorobkiem 4 punktów. Na drugim biegunie gryficka Sparta z 16 oczkami na koncie. Jak widać pozycja Orła Łożnica uśpiła nieco miejscowych, którzy w 16. minucie przegrywali po błędzie obrony 0:1, a bramkę na swoje konto zapisał Rafał Listkiewicz. W 27. minucie bramkarz Sparty po raz drugi wyjmował piłkę z siatki. Tym razem trafienie dla gości na swoje konto zapisał Damian Rutana. Gryficzanie po dwóch gongach wytrawnego boksera otrząsnęli się dopiero w 36. minucie. Pierwszą bramkę dla swojego zespół zdobył Kamil Bogusz. Ten sam zawodnik pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany w 40. minucie. W doliczonym czasie gry Kamil Bogusz skompletował klasycznego hat tricka, wyprowadzając Spartę na prowadzenie.
W przerwie dokonano trzech zmian w zespole Sparty. Na boisku zameldowali się Mariusz Gabryś, Kamil Szlufarski oraz Arkadiusz Siedlecki, boisko opuścili Oskar Michalonek, Marcin Jaroszewicz i Kacper Czerski.

Pozyskany z Unii Racibórz Szlufarski podwyższył prowadzenie Sparty w 53. minucie. Gryficzanie grali swoje i Patryk Krawczyk skapitulował w 66. minucie po raz piąty. Piękną bramkę dla miejscowych zdobył Maciej Cymkiej. 120. sekund później niepotrzebne rozluźnienie i goście za sprawą Damiana Teofila zmniejszyli straty. Kolejne minuty to zmiany w obu zespołach oraz próby podwyższenia prowadzenia przez gospodarzy. Wynik meczu został ustalony w 88. minucie Kamil Bogusz zapisał na swoim koncie 4 trafienie. Mecz zakończył się wygraną Sparty Gryfice z Orłem Łożnica 6:3.

Za tydzień mecz wyjazdowy. W derbach powiatu Sparta Gryfice zmierzy się w Brojcach z Wichrem, który zremisował 0:0 w Chociwlu z Piastem.

0:1 - Listkiewicz Rafał 16’
0:2 - Rutana Damian 27’
1:2 - Bogusz Kamil 36’
2:2 - Bogusz Kamil 44’
3:2 - Bogusz Kamil 45’+1
4:2 - Szlufarski Kamil 53’
4:3 - Teofil Damian 66’
5:3 - Cymkiej Maciej 68’
6:3 - Bogusz Kamil 88’

SPARTA: Dec - Wołoch (72' Kowalczyk), Szczupaczyński, Bodys (C), Czerski (46' Siedlecki), Jaroszewicz (46' Gabryś), Chołys, Cymkiej M., Michalonek (46' Szlufarski), Wlaźlak (82' Hojczyk), Bogusz Kamil

Żółte kartki: Michalonek, Wołoch (Sparta)