autor: Artur SzeferW 2. kolejce Futsal Szczecin zanotował pierwszą porażkę. Przegrał u siebie z faworytem, Widzew Łódź Futsal 0:3 (0:3).
Goście z Łodzi mają dobrą ekipę i potwierdzili także na parkiecie hali przy ul. Twardowskiego, że mogą być czołową ekipa ligi. Zawodnicy Futsal Szczecin nie przestraszyli się jednak rywala, choć na początku meczu oddali inicjatywę Widzewowi. A ten z tego korzystał, ale miał także przy tym trochę szczęścia. Tomasz Gąsior wyprowadził przyjezdnych na dwubramkowe prowadzenie.
Najpierw po rykoszecie w 2. minucie, a później w 7. minucie miał trochę szczęścia przy strzale z rzutu wolnego, gdy także piłka odbiła się od nóg gospodarzy.
Gdyby nie słaba skuteczność szczecinian i brak odpowiedniego wykończenia, wynik już do przerwy byłby niższy. Tymczasem to Widzew skorzystał z błędu w ustawieniu i podwyższył na 3:0 - rozpaczliwa interwencja Łukasza Koszmidera nie pomogła. Po zmianie stron zawodnicy Futsal Szczecin zagrali już lepiej, szczelnie w defensywie, ale pod bramką rywali dalej brakowało skuteczności. Na bramkę Widzewa strzelali chyba wszyscy futsaliści z pola trenera Romana Smirnova, ale bramka gości była już do końca, jak zaczarowana.

Mimo porażki trzema golami, szczecinianie nie pozostawili po sobie złego wrażenia. W wielu momentach przeważali nad rywalami, ale zabrakło im jeszcze pierwszoligowego doświadczenia. Kibice w hali przy ul. Twardowskiego po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć niemal pełny skład naszej drużyny. Zabrakło tylko Daniela Maćkiewicza. Na trybunach pojawili się również kibice przyjezdnej drużyny.

Po dwóch rozegranych kolejkach Futsal Szczecin ma 3 punkty na koncie i zajmuje 8. miejsce w tabeli I ligi. Za tydzień nasi zawodnicy zagrają z LZS Bojano na wyjeździe.

Futsal Szczecin - Widzew Łódź 0:3 (0:3)
Futsal Szczecin: Łukasz Koszmider, Rafał Gnap, Łukasz Kubicki, Kacper Zieliński, Maks Sapon, Bartosz Sobinek, Borys Szymański, Patryk Jurys, Kamil Hajdukiewicz, Bruno Fernandes, Szymon Jakubowski

Pozostałe wyniki 2. kolejki I ligi futsalu: AZS UG Gdańsk - Legia Warszawa 2:6, KS Gniezno - LZS Bojano 2:2, Futsal Oborniki - Victoria Sulejówek 4:1, Futbalo Białystok - Orlik Mosina 6:2, BestDrive Piła - TAF Toruń 5:3, We-Met Futsal Club Kamienica - Królewska - UMKS Zgierz 4:2.
źródło: Futsal Szczecin