piłka nożna / Futsal
piłka nożna / Futsal -
Mamy to! Zwycięstwo na inaugurację w Sulejówku!
Beniaminek ze Szczecina świetnie rozpoczął sezon w I lidze futsalu. W inauguracyjnym spotkaniu wygrał z Victorią w Sulejówku 3:2.
Zawodnicy Futsal Szczecin do Sulejówka wybrali się w dniu meczu. Po dotarciu na miejsce do meczu mieli nawet więcej czasu, bowiem... sędziowie spóźnili się na ligowe starcie. To małe opóźnienie lepiej wpłynęło na gości ze Szczecina. W 13. minucie nasz zespół na prowadzenie wyprowadził Łukasz Kubicki. Kapitan drużyny trenera Romana Smirnova trafił do siatki po podaniu Rafała Gnapa. Kilka minut później asystent zamienił się w wykonawcę. Gnap podwyżył prowadzenie na 2:0.
W drugiej części meczu trochę lepiej radziła sobie Victoria. W 27. minucie zdobyła kontaktową bramkę. Po strzale Kowalskiego i rykoszecie gospodarze złapali nadzieję na korzystny wynik. Na szczęście szczecinianie trafili na 3:1. Przed meczem obawialiśmy się, czy hala w Sulejówku, która jest o cztery metry krótsza niż zwyczajowe obiekty, pozwoli rozwinąć skrzydła Bruno Fernandesowi. Chyba nasze obawy były niepotrzebne, Portugalczyk trafił do siatki po raz pierwszy dla nowego klubu i było 3:1. Bruno asystował Kamil Hajdukiewicz.
W samej końcówce gospodarze doprowadzili do wyniku 2:3, ale to Futsal Szczecin mógł się cieszyć ze zwycięstwa.

- Na pewno trzeba patrzeć na ten mecz, jak na nasz duży sukces - mówi Paweł Płuciennik, prezes Futsal Szczecin. - Nie graliśmy latem sparingów, przygotowania też nie obyły się bez przeszkód, więc forma była niewiadomą. Mimo tego, pojechaliśmy do solidnego rywala, który zebrał w ostatnim sezonie troche doświadczenia i zaprezentowaliśmy się naprawdę dobrze. Wygraliśmy dzięki dużej determinacji, zawodnicy dali z siebie wszystko. Pierwszy daleki i zwycięski wyjazd za nami.

W najbliższy weekend Futsal Szczecin zainauguruje sezon przed własną publicznością. Rywalem będzie Widzew Łódź, czyli markowy zespół, który także wygrał w 1. kolejce.

Victoria Sulejówek - Futsal Szczecin 2:3 (0:2)

Bramki: Kowalski (27), Terlecki (30) - Kubicki (13), Gnap (20), Bruno (27).
Futsal Szczecin: Koszmider - Kubicki, Gnap, Sapon, Zieliński, Hajdukiewicz, Szymański, Jurys, Bruno, Czuryszkiewicz.

Pozostałe wyniki 1. kolejki I ligi: TAF Toruń - Futbalo Białystok 6:3, Widzew Łódź Futsal - Grunbud KS Gniezno 2:0, We-Met Futsal Club Kamienica Królewska - AZS Uniwersytet Gdański 6:2, Football Club 10 Zgierz - KS BestDrive Futsal Piła 7:2, LZS Dragon Bojano - Legia Warszawa Futsal 2:3, amRack CRB Mrówka UKS Orlik Mosina - KS Futsal Oborniki 3:3.
źródło: Futsal Szczecin