Świt przełamał strzelecką niemoc
autor: Świt Skolwin FbDwa ostatnie mecze Świtu w Skolwinie zakończyły się bezbramkowymi remisami, więc zdobycie bramki/-ek w meczu z niedawnym II-ligowcem z Wejherowa było w sobotnie popołudnie priorytetem dla drużyny z północnego Szczecina.

Tym razem Świtowcy za sprawą Szymona Kapelusza otworzyli wynik już w 2 minucie pojedynku. W 11 minucie po dośrodkowaniu Shumy Nagamatsu z rzutu wolnego i uderzeniu głową Patryka Bila gości przed utratą gola uratowało spojenie słupka z poprzeczką. Japoński skrzydłowy Świtu sprawiał podopiecznym Grzegorza Nicińskiego sporo problemów, czego efektem rzut karny podyktowany za faulu na „skolwińskim samuraju” w 24 minucie meczu. Pewnym wykonawcą jedenastki okazał się Przemysław Brzeziański, który mocnym strzałem po ziemi zdobył drugiego gola. Mimo chęci i dobrej gry ze strony gospodarzy więcej goli w tej części gry już nie padło.
Po zmianie stron ładnym technicznym uderzeniem popisał się Paweł Krawiec, który nie dał szans młodemu golkeaperowi Gryfa. Przy wyniku 3:0 nie mający nic do stracenia przyjezdni zagrali nieco odważniej i mieli swoją okazje do zdobycia gola po nienajlepszym piąstkowaniu Przemysława Matłoki, lecz w dogodnej sytuacji Sebastian Kowalski nie zdołał trafić w bramkę. Świt odpowiedział w 73 minucie kolejnym ładnym golem autorstwa Pawła Krawca, który podwyższył na 4:0. Świtowców ten rezultat jednak nie satysfakcjonował i sześć minut pózniej obsłużony świetnym podaniem Przemysław Brzeziański trafił w bramkarza, by po chwili ponownie otrzymać futbolówkę od kolegów i przedniej urody trafieniem od poprzeczki ustalić wynik zawodów na 5:0.

Zwycięstwo Świtu w tym meczu nie podlegało dyskusji w zasadzie od pierwszych minut, a 5 bramek wynagrodziło kibicom brak goli w ostatnich meczach u siebie. Dzięki tej wygranej Świt plasuje się na 4 miejscu w tabeli i utrzymuje kontakt z ligową czołówką. Za tydzień błękitno-białych czeka wyjazd do Starogardu Gdańskiego, gdzie zmierzą się z tamtejszym Klubem Piłkarskim, który po zmianie na stanowisku trenera ograł Gwardię Koszalin 2:0.

ŚWIT SZCZECIN - GRYF WEJHEROWO 5:0(2:0)
1:0 Szymon Kapelusz 2’
2:0 Przemysław Brzeziański 24’
3:0 Paweł Krawiec 57’
4:0 Paweł Krawiec 73’
5:0 Przemysław Brzeziański 79’

Świt: Matłoka - Baranowski, Bil, Żulpo, Kisły (89’ Wyganowski) - Wojdak (84’ Mach), Ładziak (81’ Kraśniewicz), Nagamatsu, Krawiec (87’ Bajkiewicz) - Kapelusz, Brzeziański.
źródło: Świt Skolwin FB