Remis rezerw Pogoni
autor: choro Rezerwy Pogoni Szczecin zremisowały w Świnoujściu z Flotą 2:2 mimo dwubramkowego prowadzenia. - Jestem zadowolony z tego, co pokazaliśmy przez pierwsze 45 minut. A druga połowa? To typowe zbieranie doświadczenia - mówił trener Ozga.

Trener szczecinian wystawił taką samą jedenastkę, która wystąpiła tydzień temu w meczu w Wągrowcu z Nielbą. - Zagraliśmy dobre spotkanie, odnieśliśmy wysokie zwycięstwo, nikt nas nie zawiódł. Nie widzieliśmy powodów, żeby dokonywać zmian w składzie - tłumaczy szkoleniowiec Pogoni. Przyjezdni bardzo szybko objęli prowadzenie. W 5. minucie Kusztan skapitulował po strzale Oskara Kalenika, który wpakował piłkę do siatki silnym strzałem z 16 metrów.
18. minuta to kolejny gol zespołu Ozgi, dośrodkowanie Lisa na gola zamienił Kacper Zaborski. - Jestem bardzo zadowolony z tego, co pokazaliśmy przez pierwsze 45 minut. Chłopacy zagrali na dobrym poziomie, szybko, konkretnie. Widać było lekkość i swobodę w grze. Żal, że nie strzeliliśmy trzeciej bramki, bo mieliśmy ku temu okazje. Na pochwały zasługuje również postawa formacji defensywnej, która nie pozwoliła rywalowi na wiele - ocenia trener Ozga.

Po przerwie gospodarze zaczęli aktywnie poczynać na boisku i walczyli o zmianę wyniku. - Druga połowa to typowe zbieranie doświadczeń. Traciliśmy piłki w nieodpowiedzialny sposób, koncentracja nie była na właściwym poziomie. Młodzieńcza fantazja, która w pierwszej odsłonie dała świetny efekt, po przerwie nas zgubiła
- mówi szkoleniowiec Pogoni.

W 50. minucie Sujeckiego pokonał Paweł Iskra, a w 64. do remisu doprowadził Adrian Kołat. Końcowe minuty, to dążenie obu zespołów do strzelenia zwycięskiej bramki. Ostateczni wynik nie zmienił się i rezerwy Pogoni zremisowały w Świnoujściu 2:2. - To nie brak siły czy umiejętności zaważył na wyniku, ale koncentracji czy odpowiedzialności. Takie mecze są świetną nauką i przynoszą większą wartość niż pewne i wysokie zwycięstwa. Nie zmienia to jednak faktu, że czujemy niedosyt i rozliczymy chłopaków za ten mecz - podsumowuje trener Ozga.

0:1 Oskar Kalenik 5’
0:2 Kacper Zaborski 18’
1:2 Paweł Iskra 50’
2:2 Adrian Kołat 64’

Pogoń II Szczecin: Sujecki - Lis, Balcewicz, Kuzko, Pach - Graczyk, Kwiecień (58’ Cichoń) - Rościszewski (66’ Rajchenberg), Starzycki (82’ Kort), Kalenik (74’ Wawrzynowicz) - Zaborski (84’ Krzysztofek)
źródło: własne/pogonszczecin.pl