piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Sparing z MUKS Kostrzyn
autor: www.facebook.com/blekitnistargarW sobotę 1 sierpnia przyjechała do Stargardu drużyna MUKS Kostrzyn. To znany nam zespół, który pomimo, że pochodzi z województwa lubuskiego, to często z nami sparinguje. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10 i choć było dość wcześnie to słońce już mocno dawało się we znaki i nie ułatwiało zadania zawodniczkom obu zespołów.
Pierwszy kwadrans gry to otwarta wymiana akcja za akcje, choć trzeba przyznać, że to zespół z Kostrzyna wypracował sobie lepsze sytuacje. Później gra zaczęła się wyrównywać. W 30 minucie w zupełnie niegroźnej sytuacji, w wyniku kiksa naszej bramkarki tracimy bramkę. Sytuacja ta spowodowała, że zaczęliśmy intensywniej atakować i stworzyliśmy kilka sytuacja, ale albo brakowało skuteczności, albo na posterunku była dobrze dysponowana bramkarka przeciwniczek.
W drugiej połowie zmieniliśmy ustawienie na boisku, spowodowało to od samego początku wypracowanie kilku fajnych akacji dla naszego zespołu. Ciągle jednak brakowało skuteczności. W miarę upływu czasu coraz bardziej dawała się we znaki upalna pogoda i zawodniczkom coraz ciężej się biegało po boisku. W 60 minucie pięknym strzałem popisała się Natalia Gugała, ale równie piękną paradą bramkarską popisała się bramkarka Kostrzyna, to była chyba najładniejsza sytuacja całego spotkania. Niestety nadal nie mogliśmy się wstrzelić. Sytuacja taka trwała do 80 minuty, kiedy to po zamieszaniu pod bramką MUKSu, piłka została wycofana przed pole karne i wybornym strzałem popisała się Sandra Czerwińska strzelając nie do obrony.

Sparing zakończył się remisem 1:1, który nie krzywdził żadnego zespołu. Największą wartością tego spotkania była jednak możliwość wypróbowania różnych ustawień dla kilku zawodniczek.
Dziękujemy bardzo drużynie MUKS Kostrzyn za bardzo wartością grę kontrolną i przyjazd do Stargardu.

Przypominamy również, iż nadal trwa nabór do zespołu, wszystkie zainteresowanie zawodniczki prosimy o kontakt pod nr telefonu 668 154 451, 697 998 361 lub przez wiadomość na facebooku