piłka nożna / II liga
piłka nożna / II liga -
Zimny prysznic dla Błękitnych w upalny dzień
autor: royal447Błękitni Stargard doznali dziś pierwszej ligowej porażki w 2020 r., ulegając Bytovii Bytów 1:3. Takie rozstrzygnięcie spowodowało, że podopieczni Adama Topolskiego wypadli ze strefy baraży o I ligę, a w dodatku wciąż nie mogą być pewni utrzymania.

Goście wyśmienicie rozpoczęli mecz. Już w 56. sekundzie spotkania Piotr Giel idealnie dośrodkował w pole karne gospodarzy, a niepilnowany Michel Ameyaw bez problemu umieścił głową piłkę w siatce - 0:1. Stargardzianie mogli po chwili wyrównać. Kapitan drużyny Wojciech Fadecki w dogodnej sytuacji uderzył po ziemi niecelnie obok słupka.

W 13. minucie bytowianie byli bliscy kolejnego trafienia z tzw. główki, lecz skuteczną interwencją na refleks popisał się bramkarz - Dominik Sasiak - odbijając piłkę przed siebie. Gdy na stadionowym zegarze wybiła 36. minuta, Marcin Konopski - w swoim debiucie w I zespole Błękitnych - faulował we własnym polu karnym Karola Czubaka. 'Jedenastkę' na gola zamienił Adrian Bielawski. Tym samym podopieczni Adama Topolskiego przegrywali już 0:2.
Jeśli chodzi o gospodarzy, pierwsza połowa stała pod znakiem wielu niedokładnych prostopadłych podań i niecelnych zagrań do najbliższego partnera z zespołu. Bytovia z zimną krwią wykorzystała błędy w formacji defensywnej drużyny z ulicy Ceglanej.

Błękitni po przerwie ruszyli z animuszem na rywali, ale obrońcy zespołu z Kaszub uniemożliwiali im skuteczne rozegranie akcji. Goście mając solidną zaliczkę, spokojnie czekali na szansę, aby wyprowadzić kontratak, który pogrążyłby stargardzian.

Bytowianie dopięli swego w 64. minucie spotkania. Paweł Zawistowski zagraniem w ślepą uliczkę uruchomił napastnika Piotra Giela, a ten mając sporo czasu i wolnego miejsca, uderzeniem po ziemi odebrał gospodarzom nadzieję na zwycięstwo - 0:3.

Młodzi piłkarze ze Stargardu próbowali odwrócić losy spotkania. W 82. minucie przepięknym strzałem zza pola karnego Mateusz Kompanicki umieścił futbolówkę w okienku bramki strzeżonej przez Macieja Gostomskiego - 1:3. Jak się potem okazało, w dzisiejszym pojedynku był to jedyny pozytywny moment dla gospodarzy. Ostatecznie Bytovia Bytów zasłużenie wywalczyła 3 punkty i wyprzedziła Błękitnych w ligowej tabeli.

Błękitni Stargard 1-3 Bytovia Bytów
Mateusz Kompanicki 82 - Michael Ameyaw 1, Adrian Bielawski 36 (k), Piotr Giel 64

Błękitni: 22. Dominik Sasiak - 20. Jakub Szrek, 4. Marcin Konopski (54, 23. Mateusz Bochnak), 21. Hubert Krawczun, 14. Bartosz Sitkowski - 11. Krystian Sanocki (55, 19. Mateusz Kompanicki), 10. Paweł Łysiak, 7. Michał Cywiński, 9. Dawid Polkowski (68, 6. Paweł Bednarski), 18. Wojciech Fadecki - 24. Patryk Paczuk (63, 16. Karol Jabłoński).

Bytovia: 33. Maciej Gostomski - 26. Deleu, 34. Adrian Piekarski, 29. Michał Rutkowski, 2. Adrian Bielawski - 11. Michael Ameyaw, 10. Przemysław Lech, 55. Paweł Zawistowski, 14. Adrian Kwiatkowski (83, 76. Norbert Hołtyn) - 68. Karol Czubak (83, 8. Mateusz Szela), 9. Piotr Giel (90, 37. Adrian Liberacki).

żółte kartki: Łysiak - Bielawski, Kwiatkowski, Ameyaw, Lech, Zawistowski.

sędziował: Szymon Lizak (Poznań).