piłka nożna / Klasa Okręgowa
piłka nożna / Klasa Okręgowa -
Korona lepsza od MKP
autor: kpdrawskopomW meczu V rundy PP Polski na szczeblu KOZPN zespół Korony podejmował IV- ligowy szczecinecki MKP.

Zespół gości przyjechał do Człopy w najsilniejszym składzie z powracającym po kontuzji Mateuszem Górnym czołowym strzelcem IV ligi. Dodatkowego smaczku rywalizacji dodawał fakt, iż naprzeciwko sobie stanęli dwaj starzy przyjaciele z boiska. Konrad Mularczyk i Daniel Szymański grali wspólnie w Ruchu Chorzów w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy, oraz w występującej wtedy w III lidze Drawie Drawsko Pomorskie. Od początku spotkania zespół gospodarzy zaczął grę w niskim pressingu, pozwalając na grę zespołowi MKP. Zespół ze Szczecinka nie mógł sobie poradzić ze szczelną obroną gospodarzy. W 17 mimucie gospodarze wyszli z kontrą. Lewym skrzydłem popędził Mateusz Kosidło i zagrał piłkę do Mateusza Kijo.
17-letni napastnik strzałem lewą nogą posłał piłkę do siatki, na trybunach zapanowała euforia. Zespół ze Szczecinka próbował szczęścia po stałych fragmentach gry, ale pewny w bramce Daniel Jankowski nie dał się zaskoczyć. W 35 minucie zespół Korony wyprowadził zabójczą kontrę. Mateusz Kijo wygrał pojedynek jeden na jeden i zagrał w tempo do Kacpra Pralicza, który zdołał przyjąć piłkę i ze stoickim spokojem strzałem z 16-go metra podwyższył wynik na 2-0. Taki wynik utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron w zespole ze Szczecinka na boisku pojawił się Mateusz Jureczko mający za sobą występy w I lidze w zespole Błękitnych Stargard Szczeciński, oraz Karol Saganowski. Zmiany nie pomogły a drużyna Korony grając z kontry mogła pokusić się o kolejne trafienia. Swoje sytuacje mieli Mateusz Kijo, Przemysław Truszkowski który obił poprzeczkę strzałem z 30 metrów, oraz Krzysztof Panek. Korona nie pozwoliła zespołowi MKP na zbyt wiele. Goście przez cały mecz oddali tylko jeden celny strzał na bramkę. Warto odnotować to, iż każdy z graczy którzy pojawili się w II połowie na boisku w zespole Korony wniósł sporo ożywienia do gry i pomógł w wywalczeniu awansu do 1/4 PP.

Korona Człopa - MKP Szczecinek 2-0
Bramki: Kijo 17, Pralicz 35