piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Wicelider pokonany w Sianowie
Kolejne punkty zdobyły piłkarki Victorii SP2 Sianów. Tym razem wygrały 2:0 z wiceliderem tabeli II ligi grupy kujawsko-pomorskiej zespołem GSS Grodzisk Wlkp. Wygrana nie przyszła jednak łatwo, można powiedzieć, że piłkarki Victorii SP2 wyszarpały te punkty po ciężkim meczu, w którym piłkarki grodziskiego GSS-u na pewno nie były gorsze. Faworytem spotkania był zespół przyjezdny, który w rundzie przegrał tylko jedno spotkanie a pozostałe wygrał i tylko o 3 punkty ustępował liderowi z Tczewa. Jednak sianowianki nie przestraszyły się przeciwniczek i już w 3 minucie po rajdzie Malwiny Grzelak prawą stroną i dokładnej centrze, głową strzela bramkę Wiktoria Ostróżka.
Jednak stracona bramka nie zdeprymowała grodziszczanek wręcz przeciwnie to one stały się stroną dominującą. W 9 minucie groźną akcję GSS-u zatrzymała sianowska bramkarka Oktawia Kaszewska. W 30 minucie grodziszczanki były bliskie strzelenia gola ale tym razem Kaszewskiej przyszła w sukurs Malwina Grzelak, które ratuje sianowski zespół przed stratą bramki. Sianowianki umiejętnie się broniły, ale wyprowadzały groźne kontry, które w 32 i 35 minucie zostały zmarnowane.

W 56 minucie piłkarki Victorii SP2 miały wiele szczęścia i Oktawię Kaszewską, która odważnym wyjściem z bramki zażegnała utratę gola. W 61 minucie pięknym podaniem popisała się Marta Fil i niezawodna Malwina Grzelak strzeliła drugą bramkę. Bramka ta uspokoiła piłkarki z Sianowa, które przejęły inicjatywę w meczu i zaczęły stwarzać groźne sytuacje. W 70 minucie bliska podwyższenia wyniku była Dagmara Petrus, ale jej strzał w dobrym stylu obroniła bramkarka gości. W 79 minucie sianowianki w wyniku nieporozumienia obrony o mało co nie tracą bramki. W 85 minucie dobrą sytuację ma Malwina Grzelak, ale strzela nad bramką. W 88 minucie na czystą pozycję wychodzi Wiktoria Robakowska ale dogania ją obrończyni i wybija piłkę. Końcówka meczu i doliczony czas gry zdecydowanie należał do grodziszczanek, na posterunku jednak była sianowska bramkarka, która nawet w sytuacji sam na sam nie dała sobie strzelić gola. Spotkanie kończy się zwycięstwem Victorii SP2.

Po meczu trenerzy sianowskiej ekipy Jędrzej Bielecki i Marian Kuna oraz kierownik zespołu byli bardzo zadowoleni z wygranej i trzech punktów. Nie spodziewaliśmy się tak ciężkiego meczu. Owszem przewagę miał zespół z Grodziska, ale wiedzieliśmy jak one grają. Byliśmy na to przygotowani i taka była nasza taktyka. Dać im pograć i wyjść z kontrą. I to się nam udało w pełni zrealizować. Mieliśmy słabszą pierwszą połowę ale druga była już o wiele lepsza. Cały czas mieliśmy mecz pod kontrolą. Nasze dziewczyny jak dzielne lwice broniły wyniku i chciały wygrać. Gratulujemy bardzo dobrej postawy drużynie z Grodziska, ale nie jest nam przykro, że 3 punkty zostają w Sianowie. Następny mecz sianowianki zagrają w środę 30 października 2019 o godz.15.00 w Sianowie. Będzie to III runda Pucharu Polski a przeciwnikiem TP Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. Następny zaś mecz ligowy przyjdzie im zagrać w Koninie 3 listopada 2019 o godz.13.00 z UKS Górnicza. Zapowiada się dla sianowianek ciężki maraton, bo już 6 listopada grają we Włocławku zaległy mecz z bardzo dobrym zespołem WAP a 10 listopada w Sianowie z GOSRiT Luzino.