siatkówka / Ekstraklasa kobiet
siatkówka / Ekstraklasa kobiet -
Policzanki wygrywają awansem
E.Leclerc Radomka Radom przegrała z Grupą Azoty Chemikiem Police 0:3 (18:25, 17:25, 16:25) w rozegranym awansem meczu 11. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. MVP Gyselle Silva Franco. Kubanka zapisała na swoim koncie 14 oczek, najwięcej ze wszystkich zawodniczek na boisku. Na wyróżnienie zasłużyła również Agnieszka Bednarek. Środkowa zdobyła 10 punktów (4 blokiem, 60% w ataku).
Radomianki zapowiadały, że chcą powalczyć z zespołem gości. Podopieczne Jacka Skroka, grając jeszcze w I lidze, po pięciosetowym pojedynku 14. Lutego 2018 roku wyeliminowały policzanki z walki o Puchar Polski. Co było wtedy ogromną sensacją.

- Myślę, że każdy mecz jesteśmy w stanie wygrać i do każdego spotkania podchodzimy tak samo - pełne woli walki. Na parkiecie damy z siebie wszystko, apetyty są duże, ale nawet jeden ugrany set z Policami będzie dla nas małym sukcesem - kapitan E.Leclerc Radomki Radom Mia Jerkov była pełna optymizmu.

W pierwszym secie zespół gości objął prowadzenie 4:0 i dalej już gospodynie musiały gonić wynik. Doganiały utytułowane rywalki - 7:8, 11:12, 16:18 - a te następnie uciekały i w końcówce zwyciężyły zdecydowanie.

Na początku drugiego seta inicjatywa należała do podopiecznych trenera Jacka Skroka, które prowadziły 8:6. Jednak od tego momentu w serii straciły cztery punkty i przyjezdne już dominowały na boisku pewnie zwyciężając do 17.

Set trzeci rozpoczął się od wyniku 0:8, który najlepiej oddaje przebieg rywalizacji. Zespół gości dyktował warunki do samego końca. Policzanki odniosły trzecie zwycięstwo w trzecim kolejnym meczu.