piłka nożna / Klasa Okręgowa
piłka nożna / Klasa Okręgowa -
Morzycko pokonuje Odrę w derbach 3:1
Po nieudanym początku rozgrywek w rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 Morzycko zaledwie z jednym punktem po czterech kolejkach dnia 15.09.2019 podejmowało na stadionie w Moryniu, rywala zza miedzy czyli Odrę Chojna.

Drużyna Odry Chojna przyjeżdżając do Morynia stawiana mogła być w roli faworyta, bowiem gracze z Chojny zgromadzili przed tym meczem już siedem punktów. Morzycko wygrało ten mecz 3:1 (1:0) inkasując pierwszy raz komplet oczek w tym sezonie. Mecz od początku kontrolowany był przez gospodarzy. Drużyna z Morynia wykonywała skrupulatnie wszystkie założenia trenera. Goście zaskoczeni zostali po raz pierwszy przez Artura Blasiusa, popularny „Wania” zaskoczył bramkarza Odry i Morzycko wyszło na prowadzenie. Po golu dla Morzycka, to Odra ruszyła śmielej do ataków i mocno zakotłowało się pod bramką Morzycka, ale do przerwy wynik się nie zmienił i to Morzycko cieszyło się z jednobramkowego prowadzenia.
W przerwie meczu drużyna Morzycka wraz z trenerem wyciągnęła konstruktywne wnioski i już po przerwie kontrolę nad meczem znowu miało Morzycko. Jednak to bramka, po bardzo ładnej dla oka kibica akcji, na 2:0 autorstwa Kyrylo Smirnova wprowadziła jeszcze większą pewność w poczynaniach Morzycka. Morzycko mogło prowadzić już 3:0 ale rzutu karnego nie wykorzystał strzelec pierwszej bramki Artur Blasius. Jak to jest w starym porzekadle co się odwlecze to nie uciecze… tak też było tutaj solidnym strzałem z dystansu popisuje się Bartosz Jędrasiak i Morzycko prowadzi już 3:0. W końcówce meczu Odra zdobywa honorową bramkę jednak nie odwróciła ona już losów tego meczu, choć Morzycko miało jeszcze sporo szans na podwyższenie rezultatu końcowego. Morzycko zdobywa w końcu trzy punktu ku uciesze kibiców, po licznych perturbacjach i spadku do lig okręgowej.

Był to typowy mecz na przełamanie i w końcu solidna praca trenera Zatorskiego z drużyną Morzycka kończy się zasłużonym zwycięstwem. Cały mecz mógł się podobać dla kibica obie drużyny stworzyły widowisko jak na derby przystało. Morzycko na następny mecz uda się do Gavi Choszczno, która póki co jest czerwoną latarnią rozgrywek.