piłka nożna / Ekstraklasa -
Remis w meczu na szczycie
autor: krzysztof grzeszkowiakRemisem 1:1 zakończyło się spotkanie Śląska Wrocław z Pogonią Szczecin. Mecz lidera i wicelidera Ekstraklasy przyciągnął na trybuny 25 tysięcy widzów, co jest rekordową ilością na wrocławskim stadionie w tym sezonie. Kibice jeszcze dobrze nie rozsiedli się na swoich miejscach a już mogli zobaczyć pierwszego gola. Na nieszczęście dla piłkarzy Dumy Pomorza do siatki trafili gospodarze. Podanie Lubambo Musondy wykorzystał Robert Pich, który posłał futbolówkę obok interweniującego Stipicy.
Wydawało się wówczas, że będzie to spotkanie jednostronne, ale nie było. To granatowo- bordowi mieli przewagę. W 21. minucie Adam Buksa trafił do siatki po raz pierwszy, ale po konsultacji VAR sędzia uznał, że Portowiec był na spalonym. Dwie minuty później nie było już wątpliwości. Buksa uderzył z dystansu a piłka poszybowała w samo okienko. Ten gol to zdecydowanie ozdoba, tego spotkania, które mogło rozczarować. Działo się w nim bowiem niewiele. W 27. minucie Hostikka miał doskonałą sytuację, ale oddał niecelny strzał. Tuż przed końcem pierwszej odsłony miał kolejną szansę, jednak tym razem na posterunku był bramkarz gospodarzy.

Druga połowę Pogoń rozpoczęła od strzału Nunesa, ale piłka nie znalazła drogi do bramki. Dziesięć minut później niebezpiecznie zrobiło się pod bramką Stipicy, Zech przerwał dobrze zapowiadającą się akcję rywali. Kolejne okazje pojawiły się za sprawą Zvonimira Kozulj, widać jednak było, że zawodnik ostatnio nie grał i zabrakło im precyzji.

Pogoń nie wykorzystała szansy by awansować na pierwsze miejsce. Śląsk ma jeden punkt przewagi a do Pogoni doskoczyła Jagiellonia Białystok, która pokonała Koronę Kielce 2:0.

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 1:1 (1:1)
1:0 - 5 ' Robert Pich -
1:1 - 25' Adam Buksa

Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica - 2. Jakub Bartkowski, 13. Konstantinos Triantafyllopoulos, 23. Benedikt Zech, 77. Ricardo Nunes - 27. Sebastian Kowalczyk, 8. Damian Dąbrowski, 17. Zvonimir Kozulj (88' - 2. David Stec) , 29. Marcin Listkowski, 16. Santeri Hostikka (69’ - 10. Srdan Spiridonović) - 18. Adam Buksa (81' - 11. Soufian Benyamina)

Śląsk Wrocław: 1. Matus Putnocky - 28. Łukasz Broź, 14. Wojciech Golla, 5. Israel Puerto, 20. Mateusz Hołownia - 29. Krzysztof Mączyński, 21. Jakub Łabojko, 18. Lubambo Musonda (72' - 25. Damian Gąska), 7. Robert Pich, 11. Mateusz Cholewiak (78' - 25. Daniel Szczepan) - 9. Erik Exposito (53' - 6. Michał Chrapek)

Żółte kartki: Marcin Listkowski
Widzów: 24968
sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).