piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Walczyły do końca
autor: paulinaJeszcze nigdy w historii występów Olimpii w najwyższej klasie rozgrywkowej, zespół ze Szczecina nie zajmował tak wysokiej lokaty w tabeli. Obecny sezon układa się jednak znakomicie i po dwóch pierwszych seriach spotkań, olimpijki z kompletem punktów znajdują się na trzeciej pozycji.
W niedzielne popołudnie szczecinianki podejmowały AZS Wrocław. Historia pojedynków obu zespołów obfituje w wiele spotkań, w których padało dużo bramek, a szala zwycięstwa przechylała się z jednej na drugą stronę. Nie inaczej było i tym razem, dzięki czemu dość licznie zgromadzeni kibice byli świadkami dobrego, trzymającego do ostatnich sekund widowiska. Ostatecznie Olimpia pokonała AZS Wrocław 3-2.

W pierwszej części przewaga zdecydowanie należała do gospodyń, które stworzyły sobie kilka znakomitych okazji do objęcia prowadzenia. Bramka padła jednak dopiero w 40 minucie, kiedy po rajdzie lewą stroną boiska Annę Bocian pokonała Kornelia Grosicka (na zdj.)

Druga odsłona rozpoczęła się od ataków piłkarek gości, które szybko chciały doprowadzić do wyrównania. Olimpia umiejętnie odpierała ataki, a z czasem sama zaczęła groźnie kontratakować. I kiedy wydawało się, że mecz jest pod kontrolą, a druga bramka tylko kwestią czasu, rozluźnienie w szykach obronnych wykorzystały przyjezdne i za sprawą Klaudii Nowackiej i Oli Przelickiej, w ciągu dwóch minut, objęły prowadzenia. Szczecinianki nie załamały się i walczyły do ostatnich sekund, co ostatecznie przyniosło upragniony rezultat. Do wyrównania doprowadziła w 85 minucie Zuzanna Radochońśka, a zwycięstwo Olimpii dała w jednej z ostatnich akcji meczu Julia Brzozowska.

Niedzielna wygrana sprawiła, że szczecinki z kompletem punktów zajmują trzecią pozycję w tabeli i w komfortowej sytuacji udadzą się w przyszłym tygodniu na Górny Śląsk, aby stoczyć kolejnych ligowy bój z GKS-em Katowice.

Trzy punkty olimpijki zadedykowały kontuzjowanej w zeszłotygodniowym pojedynku w Żywcu Anaidzie Shahbazyan!

Olimpia Szczecin - Klub Sportowy AZS Wrocław 3-2 (1-0)

1-0 Kornelia Grosicka 40`
1-1 Klaudia Nowacka 77`
1-2 Aleksandra Przelicka 78`
2-2 Zuzanna Radochońska 85`
3-2 Julia Brzozowska 90`+1`

Olimpia Szczecin: Pastusiak - Oleszkiewicz, Böhm, Michalczyk, Brzozowska, Brodzik, Radochońska, Witczak (59` Litwniec), Grosicka (84` Łaniewska), Bińkowska (68` Kalmus), Ratajczyk (84` Oleksiak).

AZS Wrocław: Bocian - Korda, Parka, Mularczyk (57` Przelicka), Homa, Chudzik (28` Siepietowska), Kulig, Turowska (87` Krysman), Jurczenko, Nowacka (85` Marcelina Buś), Czudecka.

Żółte kartki: Natalia Oleszkiewicz, Julia Brzozowska, Martyna Brodzik (Olimpia) - Klaudia Nowacka (AZS Wrocław).

Sędzie meczu: Ewa Augustyn jako główna oraz Paulina Baranowska i Olga Pietrzykowska jako asystentki.
źródło: MKS Olimpia