piłka nożna / Ekstraklasa -
Pogoń niepokonana
autor: pogonszczecin.pl W kolejnym meczu kontrolnym Duma Pomorza zmierzyła się z trzecim zespołem ligi izraelskiej w sezonie 2018/19, Hapoelem Beer Szewa. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, choć Pogoń długo prowadziła 2:0. Szczecinianie wyraźnie przeważali na boisku w pierwszej połowie. Jedyną bramkę w tej części gry zdobył Kamil Drygas, który w 22. minucie pewnie wykorzystał rzut karny. Jedenastkę chwilę wcześniej wywalczył Iker Guarotxena. Tuż po przerwie przewaga Pogoni wzrosła do dwóch trafień. Bramkę po strzale zza pola karnego zdobył Santeri Hostikka.
Po godzinie gry trener Portowców przeprowadził szereg zmian. Od tego momentu to zespół z Izraela odważniej prezentował się na boisku. W 74. minucie gola kontaktowego zdobył Marwan Kabha, a asystował mu Nigel Hasselbaink. Dziesięć minut później było już 2:2. Tuż zza szesnastki huknął Oren Biton, piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

Pogoń: 1. Dante Stipica (26. Jakub Bursztyn 60’) - 22. David Stec (2. Jakub Bartkowski 46’), 23. Benedikt Zech (7. Michalis Manias 60’), 55. Igor Łasicki (70. Damian Pawłowski 60’), 77. Ricardo Nunes (15. Hubert Matynia) - 14. Kamil Drygas (59. Adrian Benedyczak 60’), 28. Tomas Podstawski (61. Kacper Smoliński 60’), 27. Sebastian Kowalczyk (9. Adam Frączczak 60’), 29. Marcin Listkowski (64. Kacper Kozłowski 55’) (71. Marcel Wędrychowski 85'), 34. Iker Guarrotxena (16. Santeri Hostikka 46’) - 18. Adam Buksa (11. Soufian Benyamina 46’).
źródło: własne/Pogoń Szczecin